RTU studenti izstādē prezentēs dzīvojamo vidi aizņemtiem cilvēkiem

24. septembris, 2009

Izstādē «Baltic Furniture 2009», kas no 1. līdz 4. oktobrim notiks Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studenti prezentēs savu skatījumu par dzīvojamo vidi aizņemtiem cilvēkiem un studentu ģimenēm.

24.09.2009.

«Darbs, mācības, sports, bērniņa piedzimšana, lielais izklaidespiedāvājums rada vislielāko problēmu – laika trūkumu, kuru veltītģimenei. Mūsdienās bieži vien dzīvojamā telpa ir atstāta novārtā untukša, mēs to iekārtojam, bet mums nav laika tajā dzīvot. Dzīvojamāsvides iekārtojumu veidos RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizainainstitūta studenti ar mērķi pievērst izstādes apmeklētāju uzmanību ganaktuālajai problēmai, gan stendā vienotā ekspozīcijā izkārtotajāmmēbelēm, jo tikai tad mēs tās protam novērtēt – kad mums nav iespējastās izmantot,» saka studentu stenda kuratore Dr. arch. Andra Ulme,Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta docente.

Izstādes ekspozīcija atsegs steidzīgās dzīves problēmu un uzsvērs toar dažādiem mākslinieciskiem līdzekļiem, vienlaikus pasmejoties parmūsdienu steigpilno dzīves stilu. Projekta iecere ir ar smaidu unnelielu ironiju radīt vizuālo tēlu un sajūtu par mūsdienu situācijujaunajās studentu ģimenēs.

Ekspozīcija būs iedalīta četrās daļās: divas daļas atspoguļos jaunasģimenes dzīvokli, trešajā daļā būs iekārtots informatīvais centrs, kurāvarēs iepazīties ar RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizainainstitūta studiju programmām un studiju iespējām savukārt ceturtajādaļā būs radošā darbnīca, kur meistari demonstrēs savas amata prasmes.

14. starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde «Baltic Furniture2009» piedāvās 15 pasaules valstu mēbeles un dizainu. Izstādi rīkoStarptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1» sadarbībā ar asociāciju«Latvijas mēbeles» un Latvijas Dizaineru savienību. Izstādē notiksvairāki dizaina konkursi un pasākumi, ar kuriem var iepazīties izstādesmājaslapā.

Izstādes darba laiks:
1.–3.oktobrī 10.00–18.00
4. oktobrī 10.00–17.00

Izstādes biļešu cenas:
Ieejas biļete – Ls 3
Pensionāriem, skolēniem – Ls 2
Bērniem līdz septiņu gadu vecumam – bez maksas.
Ģimenes biļete (divi pieaugušie un divi bērni līdz 18 gadu vecumam) – Ls 7,50

24. septembris, 2009 plkst. 18:42