RTU sportisti SELL Studentu spēlēs izcīna 13 medaļas

22. maijs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti SELL Studentu spēlēs izcīnījuši 5 zelta, 7 sudraba un 1 bronzas medaļas, kas augstskolu medaļu kopvērtējumā starp Latvijas augstskolām ir otrais labākais rezultāts. XXXIX SELL (Soumi, Eesti, Latvija, Lietuva) studentu spēles norisinājās no 16. līdz 19. maijam Kauņā, Lietuvā.

Kopumā sacensībās RTU pārstāvēja 33 sportisti dažādos sporta veidos – galda tenisā, peldēšanā, vieglatlētikā, spēka trīscīņā, pludmales volejbolā, volejbolā un sporta kāpšanā.

Volejbols

RTU vīriešu volejbola komanda trenera Maksima Žuka vadībā sacensībās izcīnīja zelta medaļu. Apakšgrupā RTU komanda uzvarēja trīs spēles un izcīnīja 1. vietu. Pusfinālā RTU komanda uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes volejbolistus 2:0, savukārt finālā tiekoties ar Vilnius Gediminas Technical University (VILNIUS TECH) uzvarēja ar rezultātu 2:1 un izcīnīja 1. vietu. SELL spēlēs piedalījās 10 vīriešu volejbola komandas.

RTU komandas sastāvs:

• Kristers Igors Bolsunovskis (Būvniecības un mašīnzinību fakultāte (BMF), 2. kurss)
  • Aleksejs Formanickis (Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte (DITEF), 3. kurss)
  • Jānis Teikmanis (BMF, 1. kurss)
  • Dāvis Alkšbirze (BMF, 2. kurss)
  • Kristers Niks Ērglis (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF), 4. kurss)
  • Toms Kalniņš (BMF, 3. kurss)
  • Edvīns Viguls (DITEF, 1. kurss)
  • Kaspars Kronbergs (DITEF, 1. kurss)
  • Dāvis Storķis (BMF, 2. kurss)
  • Konstantīns Taļikovs (DITEF, 3. kurss, dokt.)
  • Leo Saulītis (Rīgas Biznesa skola (RBS), 2. kurss)

Peldēšana

Zelta medaļas jauktajā stafetē 4x50 m brīvā stila peldējumā izcīnīja Rihards Kahanovičs (BMF, 3. kurss), Edvards Toms Atelsons (IEVF, 1. kurss), Marta Annija Goberga (RTU Latvijas Jūras akadēmijas 2023. g. absolvente) un Marija Goberga (IEVF, 3. kurss).

Zelta medaļas jauktajā stafetē 4x50 m kompleksā peldējumā ieguva Toms Veinbergs (BMF, 1. kurss), Edvards Toms Atelsons, Marta Annija Goberga un Marija Goberga. 200 m kompleksā peldējumā M. Goberga izcīnīja 1. vietu. Marijai arī 2. vieta 100 m brasā.

Sudraba medaļas 50 m uz muguras un 200 m kompleksā ieguva Marta Annija Goberga.

Sudrabs Rihardam Kahanovičam 50 m brasā un Edvardam Tomam Atelsonam 50 m peldējumā uz muguras. E. T. Atelsonam 5. vieta 50 m tauriņstilā.

T. Veinbergs 50 m brīvajā stilā ieguva 5. vietu.

Maksis Maksimilians Veģeris (Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte (DTF), 1. kurss) 100 m brasā finišēja 4. vietā, savukārt 50 m brasā ieguva 8. vietu.

Vieglatlētika

Zelta medaļu (15:20,63) 5000 m skrējienā izcīnīja Artūrs Liepa (RBS, 2. kurss), bet Daniela Lasmane (DTF, 2. kurss) 100 m barjerskrējienā ieguva 2. vietu (14,49). Danielai arī 5. vieta 100 m skrējienā (12,11).

Savukārt Maksims Pjazings (IEVF, 3. kurss) 100 m skrējienā ieguva 4. vietu (11,20). Tāpat 4. vieta Gvido Miezeram (BMF, 2. kurss) 110 m barjerskrējienā (15,29). Daniela Supe (Arhitektūras un dizaina institūts, 1. kurss) 400 m skrējienā finišēja 5. vietā (1:00,31). Aleksandrs Madijarovs (DITEF, 1. kurss, maģ.) 400 m skrējienā ieguva 6. vietu (51:84). Veronika Masjuka (DITEF, 3. kurss) 1500 m skrējienā finišēja 7. vietā (4:54,33), savukārt 800 m skrējienā – 9. vietā (2:30,70).

Spēka trīscīņa

Nikita Petrovs (DITEF, 3. kurss) svara kategorijā – 93 kg izcīnīja 2. vietu, uzrādot šādus rezultātus – pietupienos 215 kg, spiešanā guļus 130 kg, vilkmē 260 kg, kopsummā sasniedzot 605 kg.

Elīna Dovgaļuka (DITEF, 2. kurss maģ.) svara kategorijā – 69 kg ieguva 3. vietu, uzrādot šādus rezultātus – pietupienos 125 kg, spiešanā guļus 65 kg, vilkmē 150 kg, kopsummā sasniedzot 340 kg. Elīna vilkmē laboja savu personīgo rekordu.

Galda teniss

Sacensības galda tenisā norisinājās divas dienas. Pirmajā dienā komandu sacensībās RTU vīriešu komanda ierindojās 4. vietā. Tika aizvadītas spēles ar četrām komandām, trijās no tām zaudējot 0:3, bet vienu uzvarot 3:0. Komandā spēlēja Deniss Vasiļjevs (DITEF, 2. kurss), Dāvis Pavlovs (IEVF, 3. kurss) un Rainers Ramanis (BMF, 4. kurss).

Otrajā dienā norisinājās individuālās sacensības, kur dalībnieki tika sadalīti apakšgrupās un divi labākie spēlētāji no katras apakšgrupas turpināja cīņas par medaļām pēc vienmīnusa sistēmas. 1/8 finālā Dāvis Pavlovs uzvarēja savu pretinieku, bet tālāk ¼ finālā piedzīvoja zaudējumu, savukārt, Deniss Vasiļjevs piekāpās savam pretiniekam 1/8 finālā.

Pludmales volejbols

Pirmajā dienā sieviešu komandas tika sadalītas apakšgrupās, kurā RTU komanda ierindojās 1. vietā uzvarot divās spēlēs. Pēc apakšgrupu spēlēm RTU studentes uzvarēja 1/8 fināla spēli un izcīnīja iespēju turpināt cīņu par medaļām. Otrajā dienā Stefānija Krista Jaunzeme (IEVF, 3. kurss) un Kristiāna Paula Kukša (DTF, 4. kurss) ¼ finālā aizvadīja spēli pret Kauņas Tehnoloģijas universitāti, kurā ļoti sīvā cīņā piekāpās pretiniecēm ar rezultātu 1:2 (18:21, 21:14, 16:18), ierindojoties 5. – 8. vietā.

Sporta kāpšana

Makars Lavišs (BMF, 4. kurss) ierindojās 15. vietā ar rezultātu 265.0

2025. gadā SELL Studentu spēles plānotas Somijā.

Foto – Lietuvas Studentu sporta asociācija.

Sacensību rezultāti un informācija par SELL spēlēm organizatoru Lietuvas Studentu sporta asociācijas mājaslapā.

22. maijs plkst. 13:21