RTU sākusies studentu biznesa ideju izvērtēšana

26. janvāris, 2010

Lai izvērtētu studentu biznesa idejas un pieteikumus darbam RTU Studentu biznesa inkubatorā, otrdien, 26. janvārī, vērtēšanas komisija aicinājusi 13 biznesa ideju autorus prezentēt savas ieceres. Vērtēšanas komisija īstenošanai inkubatorā atlasīs piecas konkurētspējīgākās idejas. Piecu labāko ideju autori būs zināmi februāra sākumā.

26.01.2010.

Jauziņots, ka RTU Karjeras centrs kopumā saņēmis 13 biznesa idejupieteikumus. Pieteikumus kopumā iesnieguši 19 studenti, no tiem 17 irRTU studenti, viens Latvijas Universitātes un viens – Banku augstskolasstudents.  Astoņi biznesa ideju pieteikumi liecina par to, ka studentivēlas veidot ražojošus uzņēmumus, pārējie pieci pieteikumi vērsti uzpakalpojumu sniegšanu. Biznesa idejas pieteiktas elektrotehnikas unmetālapstrādes jomā, kā arī ir vairākas «zaļas idejas»: ekomateriālu undabai draudzīgu tehnoloģiju jomā u. c.

Iecerēts, ka biznesa idejuatlase RTU noritēs vairākās kārtās, kuru laikā pretendenti prezentēsbiznesa idejas, savukārt mācībspēku, uzņēmēju un nozaru ekspertukomisija izvērtēs ideju konkurētspēju. Tiks izvēlētas piecas labākās,konkurētspējīgākās biznesa idejas, kuru autori gada garumā varēs saņemtatbalstu to īstenošanai: aprīkotas telpas, grāmatvedības un juridiskāskonsultācijas, nozares ekspertu konsultācijas produktu tehnoloģijupilnveidē u. c.

Augstāku novērtējumu paredzēts piešķirt tām biznesa idejām, kurās akcents tiks likts uz ražošanu, nevis pakalpojumu sniegšanu.

RTUmērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvu unkonkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai.

RTU Studentu biznesainkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.Atbalstu Studentu biznesa inkubatora telpu iekārtošanai sniedz Hipotēkubanka.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi