RTU šahisti izcīna medaļas Latvijas čempionātā šahā

6. jūlijs, 2010

Laikā no 28. jūnija līdz 4. jūlijam netālu no Pļaviņām esošajā sporta un atpūtas bāzē «Mežezers» risinājās Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāti šahā. Lai arī dalībnieku skaits bija nedaudz mazāks kā citus gadus, spraigas cīņas neizpalika arī šogad.

06.07.2010.

Neskatoties uz to, ka šis bija individuāls turnīrs, kurā dalībnieki nepārstāvēja savas klubu komandas, RTU komanda bija ieradusies gandrīz pilnā sastāvā: lielmeistars Jānis Klovāns (SK), sieviešu lielmeistares Laura Rogule (TMF, 2009. gada Latvijas čempione), Ilze Bērziņa (IEVF absolvente), sieviešu starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (SK), FIDE meistars Toms Kantāns (SK) un Latvijas Meistars Egons Lavendelis (DITF).

Tika izspēlētas 9 kārtas vīriešiem un sievietēm kopējā turnīrā. Sīvā cīņā ar 7 punktiem par turnīra uzvarētāju un līdz ar to par Latvijas 2010. gada vīriešu čempionu kļuva lielmeistars Jevgēņijs Svešņikovs. Arī RTU komandas pārstāvjiem spožs starts: izcīnītas visas pārējās medaļas! Turnīrā otro vietu un savu piekto Latvijas sieviešu čempiones titulu izcīnīja L. Rogule (6,5). Jāatzīmē, ka vēl pirms pēdējās kārtas L. Rogule bija līdere ar lieliskām iespējām uzvarēt arī visā turnīrā, apejot arī visus vīriešus. Diemžēl pēc neizšķirta pēdējā kārtā nācās atkāpties vietu zemāk. Otrajā un trešajā vietā vīriešu konkurencē attiecīgi T. Kantāns (6) un E. Lavendelis (6), bet dāmu konkurencē – I. Bērziņa (5,5) un K. Šķiņķe (5).

Jāatzīmē, ka 2010. gads RTU šaha izlasei ir bijis īpaši veiksmīgs, jo bez panākumiem Latvijas individuālajos čempionātos, izcīnīta arī uzvara Latvijas komandu čempionātā šahā.

No kreisās: K. Šķiņķe, I. Bērziņa, L. Rogule, E. Lavendelis, T. Kantāns, J. Svešņikovs.

6. jūlijs, 2010 plkst. 11:52