RTU sadarbosies ar Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju studiju un šķiedraugu pētniecības jomā

31. augusts, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (LMĶF) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts (TTDI) parakstījis līgumu ar Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju par sadarbību studiju darbā un šķiedraugu – linu un kaņepju – pētniecības jomā.

Īstenojot sadarbību studiju jomā, institūts un asociācija kopīgi izstrādājuši jaunus studiju priekšmetus, kas veltīti tekstilrūpniecības jomas inovācijām, attīstībai un eksportam. Tos apgūst maģistra studiju programmas «Apģērbu un tekstila tehnoloģija» studenti. Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas prezidents Guntis Strazds regulāri apmeklē institūtu un iepazīstina studentus un mācībspēkus ar nozares aktualitātēm. Līgums paredz, ka jaunākie G. Strazda sagatavotie materiāli turpmāk tiks publicēti arī institūta interneta mājaslapā.

Savukārt, īstenojot sadarbību pētniecības jomā, TTDI un Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācija apņēmušies sadarboties šķiedraugu – kaņepju un linu – pētniecības jomā, kas aptver gan kaņepju, gan linu šķirņu ģenētisko analīzi, gan minēto augu šķiedru kvalitātes analīzi, topārstrādes iespējas Latvijas tekstilrūpniecības uzņēmumos, tehnoloģiju un paraugu izstrādi un testēšanu, gan arī starpnozaru darbības koordināciju šķiedraugu pētniecības jomā u.c.

Kā informē TTDI vadošā pētniece Inga Dāboliņa, institūta sadarbība arVieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju ilgst vairākus gadus, taču sadarbības līgums parakstīts pirmoreiz. Institūta darbinieki ir pārliecināti, ka līdz ar līguma parakstīšanu tiks izveidota vēl ciešāka saikne starp universitāti un vieglās rūpniecības uzņēmumiem.

RTU Informācijas centrs

31. augusts, 2011 plkst. 14:40