RTU sadarbosies ar Latvijas Mākslas akadēmiju

14. jūnijs, 2011

Lai stiprinātu un turpinātu attīstīt sadarbību izglītības un zinātnes jomā ar nolūku nodrošināt studentiem plašākas iespējas studijās un zinātniskajā pētniecībā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Aleksands Naumovs jūnija sākumā noslēdza sadarbības līgumu.

Līgums noslēgts ar nolūku sekmēt savstarpēju studentu apmaiņu un veicināt abu augstākās izglītības iestāžu studentu kopīgas izstrādes, inovatīvus produktus un pakalpojums ar augstu pievienoto vērtību.

Kā atzina L.Ribickis, sadarbības līgums ir loģisks turpinājums jau sekmīgi notiekošajai RTU zinātnieku sadarbībai ar LMA Dizaina nodaļu, kuras gaitā tikuši īstenoti vairāki sekmīgi projekti.

Šā akadēmiskā gada laikā RTU un LMA Dizaina nodaļas studentiem un zinātniekiem notikuši trīs kopīgi darbsemināri, kuru laikā atrasti projekti kopīgai darbībai.

RTU doktorants Guntis Kuļikovskis kopā ar LMA un Latvijas Universitātes studentiem piedalās sociālās integrācijas veicināšanas projektā «Hameleonu rotaļas». Projekta gaitā top elektrificēti invalīdu ratiņi, kuru rokas vadāmā sistēma ērti pārveidojama uz elektriskās vadības sistēmu, tie būs ērti izmantojami gadījumos, ja ratiņu lietotājam jāpārvar ikdienā neierastas, garākas distances. Ziemsvētku laikā G. Kuļikovskis kopā ar LMA studentiem īstenoja arī Rīgas domes projektu «Ziemassvētku egļu ceļš», kura ietvaros tapa interaktīvi pilsētas dekori – neparastas egles. Bet šopavasar tapušajam LMA studentes Lindas Lakstiņas – Lakstīgalas maģistra darbam «Zeme» G.Kuļikovskis bijis konsultants.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes MBA programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» 2. kursa studente Rasma Pīpiķe veidoja mārketinga aktivitātes un aizstāvēja diplomdarbu, kas tika veltīts LMA absolventes Baibas Ciekures izstrādātās 3D tāfeles virzīšanai tirgū.

RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes 5. kursa students Aleksandrs Dembo kopā ar LMA industriālā dizaina diplomandu Aleksandru Bobrovu veidojis  portatīvo bezvadu akustisko sistēmu ar iebūvētu radio funkciju «Brioventa».

Savukārt LMA studente Linda Lakstiņa – Lakstīgala palīdzējusi izstrādāt dizainu RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes MBA programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» studentu grupai, kas veidoja inovatīvu izstrādājumu – kurpju papēžu aizsargu sievietēm – autovadītājām.

Jau ziņots, ka RTU un LMA sadarbība tika sākta jau 2010. gada vasarā.

Līguma parakstīšana notika Latvijas Mākslas akadēmijā pirms LMA Dizaina diplomandu dienas 2011 «Dizains un emocijas»   izstādes atklāšanas 2. jūnijā.

RTU Informācijas centrs

14. jūnijs, 2011 plkst. 14:16