RTU sadarbosies ar Krievijas Valsts pārvaldes Ziemeļrietumu akadēmiju

12. septembris, 2011

Vienojoties par turpmāko sadarbību projektos un studentu un mācībspēku apmaiņā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) noslēgusi līgumu ar Krievijas Valsts pārvaldes Ziemeļrietumu akadēmiju Sanktpēterburgā, kas iecerējis sadarboties ar RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūtu (SESMI).

Skatīt galeriju

ligums_-_rtu_un_krievijas_north-west_academy_0009.jpgKā pastāstīja SESMI direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš, sadarbība ar Krievijas Valsts pārvaldes Ziemeļrietumu akadēmiju iecerētavairākās jomās – gan muitas un nodokļu administrācijas specialitātes studentu un mācībspēku apmaiņā, gan pētniecības projektu izstrādē, gan informācijas apmaiņā un konsultāciju darbā u.c.

Līgumu 12. septembrī parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un Krievijas Valsts pārvaldes Ziemeļrietumu akadēmijas rektors Vladimirs Šamahovs. Kā atzina V. Šamahovs, šis līgums ir ļoti nozīmīgs gan Latvijai, gan Krievijai – tas «veidos jaunu tiltu starp Daugavu un Ņevu».

Krievijas Valsts pārvaldes Ziemeļrietumu akadēmija ir valsts dibināta augstākās izglītības iestāde, kas atrodas Sanktpēterburgā. Akadēmija ir viena no prestižākajām Sanktpēterburgas izglītības iestādēm. Tā ir vecākā mācību iestāde, kas gatavo valsts pārvaldes darbiniekus. Tajā studēap 22 000 studentu.

Sadarbība starp RTU SESMI un Krievijas labākajām augstākās izglītības iestādēm norit jau vairākus gadus. Studenti un mācībspēki dodas apmaiņasun pieredzes braucienos.

2011. gada 11. aprīlī RTU noslēdza saprašanās memorandu ar Krievijas Muitas akadēmiju, tādējādi veicinot sadarbību zinātnes attīstībā, augstikvalificētu muitas speciālistu sagatavošanā, kā arī arvien plašākā studentu apmaiņā. Tāpat RTU noslēgts sadarbības līgums ar Sanktpēterburgas Valsts Informātikas, mehānikas un optikas universitāti RTU mācībspēki bieži vien Krievijā lasa arī lekcijas, lai dalītos zināšanās un pieredzē par muitnieku un muitas brokeru un sagatavošanu.

RTU muitnieku izglītošanu sāka 1994. gadā un ir viena no retām mācību iestādēm pasaulē, kas piedāvā visu trīs līmeņu starptautiski akreditētasstudiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšanā». Sadarbības līgumu ar Pasaules Muitas organizāciju (PMO) RTU noslēdza 2005. gadā, unjau 2010. gadā RTU studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana»kā pirmā pasaulē saņēma PMO sertifikātu, kas apliecina, ka programma irattīstīta kopīgi ar PMO un pilnībā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kurus apņēmušās ievērot 174 PMO dalībvalstis visā pasaulē.

RTU Informācijas centrs

12. septembris, 2011 plkst. 15:30