RTU rektors tiekas ar Eiropas Universitāšu asociācija prezidentu

9. novembris, 2009

Pirmdien, 9. novembrī, no plkst. 16 līdz 17 Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Ivars Knēts kopā ar citu augstākās izglītības iestāžu vadītājiem Latvijas Universitātē tiksies ar Eiropas universitāšu asociācijas (EUA) prezidentu Žanu Marku Rapu (Jean-Marc Rapp).

09.11.2009.

Rektori tiksies arī ar EUA ģenerālsekretāri Lesliju Vilsoni (Lesley Wilson) un biroja locekli, Polijas Rektoru padomes priekšsēdētāju Tadeušu Lutī (Tadeusz Luty).

Iepriekš ziņots, ka otrdien, 10. novembrī, plkst 9 Eiropas universitāšu asociācijas (EUA) delegācija tiksies arī ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL), lai pārrunātu augstākajā izglītības budžeta finansējuma samazināšanas radītās sekas.

Plkst. 11 EUA delegācija tiksies arī ar Saeimas deputātiem, Izglītības, kultūras un Zinātnes komisijas vadītāju Jāni Strazdiņu un Budžeta komisijas locekli Baibu Rivžu.

Lēmumu sūtīt delegāciju uz Latviju EUA padome pieņēmusi, jo ir nobažījusies par Latvijas augstākās izglītības finansējuma situāciju, par kuru EUA padomes sēdē informēja Latvijas Rektoru padomes ģenerālsekretārs Andrejs Rauhvargers.

Protestējot pret tālāku augstākās izglītības finansējuma samazinājumu par 31%, papildu jau 48% samazinājumam 2009. gadā, Latvijas universitāšu asociācija un Latvijas Rektoru padome jau 16. oktobrī valdībai iesniedza vēstuli ar vairāk nekā 26 000 mācībspēku un studentu parakstiem. Šāds budžeta samazinājums nekādā ziņā nav salīdzināms ar citām valstīm - pat krīzē visvairāk cietušajā Īslandē augstākās izglītības finansējums ir samazināts tikai par 8,5%. Uz šo vēstuli pagaidām nekāda atbilde nav saņemta.

Latvijas Rektoru padome ir EUA kolektīvais biedrs kopš 2001. gada, kad vairākas Eiropas augstskolu organizācijas apvienojās, izveidojot EUA, kas kļuvusi par Eiropas augstskolu balsi sarunās par izglītības un zinātnes politiku ar Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un citu pasaules reģionu augstskolu organizācijām. EUA individuālie biedri ir vairāk nekā 600 labākās Eiropas universitātes. Lai kļūtu par EUA individuālo biedru, augstskolai jāizpilda virkne kritēriju, tajā skaitā jābūt aktīvai doktorantūrai, kas pēdējos gados piešķīrusi doktora grādus. No Latvijas augstskolām EUA biedri ir Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Daugavpils universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Vairāk informācijas par Eiropas universitāšu asociāciju: www.eua.be.

Vairāk informācijas par Latvijas Rektoru padomi: www.rektorupadome.lv.

9. novembris, 2009 plkst. 16:22