RTU rektoram piešķirta fonda «Lāčplēsis» Goda zīme

10. februāris, 2010

Par izciliem sasniegumiem zinātnes attīstībā, par jauno inženieru patriotisko audzināšanu, par valstisku pieeju zinātnieku sagatavošanai Latvijai un pasaulei RTU rektoram akadēmiķim Ivaram Knētam trešdien, 10. februārī,  pasniegta Latvijas valsts aizsardzības fonda «Lāčplēsis» otrās pakāpes Sudraba Goda zīme.

10.02.2010.  Skatīt galeriju

Saņemot Goda zīmi, RTU rektors I. Knēts atzina, ka priecājas un ir pagodināts par šādu atzinību.

Goda zīmi rektoram pasniedza fonda «Lāčplēsis» prezidents JānisIvars Kasparsons, kā arī fonda biedri Latvijas Lauksaimniecībasuniversitātes rektors Juris Skujāns, Nacionālo Bruņoto spēku rezervesbrigādes ģenerālis Kārlis Krēsliņš un SIA «ITERA Latvija» prezidentsJuris Savickis.

Latvijas valsts aizsardzības fonda «Lāčplēsis» uzdevums ir sekmētLatvijas valsts drošību no ārējiem un iekšējiem apdraudējumiem:veicināt aizsardzības un drošības institūciju darbību, nacionālāsekonomikas un kultūras attīstību, kā arī veicināt Latvijas iedzīvotāju,it īpaši jaunatnes, patriotisko audzināšanu. Fonds atbalsta zinātniskopētniecību aizsardzības, izglītības un sociālekonomiskajās jomās. Fondsdibināts 1996. gada 2. maijā.

Ar Goda zīmēm fonds pagodinājis virkni zinātnieku un praktiķu,tostarp, ar Zelta Goda zīmi apbalvots Latvijas Zinātņu akadēmijasprezidents akadēmiķis Juris Ekmanis, ar Sudraba Goda zīmi – a/s«Latvijas Gāze» valdes priekšsēdētājs zinātņu doktors Adrians Dāvis,a/s «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs inženieris Kārlis Miķelsons unprofesors Namejs Zeltiņš, ar Bronzas Goda zīmi apbalvoti akadēmiķisLeonīds Ribickis, profesors Viktors Zēbergs, žurnāliste Edīte Kalniņa(žurnāla «Enerģija un Pasaule» galvenā redaktore) un par īpašiemnopelniem tautas garīgās enerģijas potenciāla uzturēšanā un neatlaidīgāLatvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas kopšanā – arī akadēmiķisJānis Stradiņš.

10. februāris, 2010 plkst. 14:10