RTU radītajā biotehnoloģijā investēti 200 000 eiro

10. septembris, 2013

Balstoties uz vairāku gadu pētniecības aktivitātēm Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), investīciju kompānija «Imprimatur Capital Seed Fund» ieguldījusi 200 000 eiro jaunā biotehnoloģiju uzņēmumā «Conelum», kas izstrādājis efektīvu baktēriju, sēnīšu un pelējumu noteikšanas metodi, izmantojot īpaši pielāgotus fluorescējošus biomarķierus.

Pilna publikācija.

«Conelum» plāno izstrādāt un piedāvāt tirgū pārtikas produktu kvalitātes pārbaudes testus pasaules ēdienu un dzērienu industrijai. Pārtikas un dzērienu ražošanas uzņēmumiem ikdienā ir jāveic mikrobioloģiskās pārbaudes, lai noteiktu specifisku mikroorganismu klātbūtni produktos vai uz to ražošanas iekārtām.

Pašlaik kā industrijas standarts nevēlamu mikroorganismu klātbūtnes konstatācijai tiek izmantota metode, ar kuru laboratorijas traukos tiek kultivēti un noteikti atbilstošie patogēnie mikroorganismi.Šī procedūra ilgst no 24 stundām līdz pat vairākām dienām, attiecīgi tāir ļoti laikietilpīga. Savukārt, izmantojot jauno metodi, rezultātus iespējams iegūt dažu stundu laikā, un tas ļauj būtiski paātrināt svaigu produktu nonākšanu tirgū.

«Ticu, ka šādi piemēri kā «Conelum» iedrošinās arī citus zinātniekus strādāt kopā ar uzņēmējiem un komercializēt savas zināšanas reālos produktos, kas arī ir viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem,» atzīst RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

RTU Informācijas centrs

10. septembris, 2013 plkst. 14:36