RTU profesore aicina uzņēmējus rīkoties proaktīvi, nepaļaujoties tikai uz valdības atbalstu

9. aprīlis
.
.
Foto: Pixabay

Covid-19 izraisītās krīzes laikā uzņēmējiem ir jārīkojas proaktīvi, ne tikai jāgaida valdības atbalsts, Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne, profesore Elīna Gaile-Sarkane.

Pozitīvi vērtējot valdības līdz šim pieņemtos lēmumus darba ņēmēju un darba devēju atbalstam, E. Gaile Sarkane uzsver – arī uzņēmējiem vajadzētu būt mazliet proaktīvākiem. «Šobrīd dažādi uzņēmumi ir slēgti, darbinieki paliek bez darba. Jautājums – ko darīt tālāk? Šo laiku var izmantot personīgām vajadzībām, bet var arī domāt par biznesa pārorientēšanu,» viņa teic un piemēram min ēdināšanas nozari – ja vairs nav iespējams apkalpot klientus uz vietas, ēdienu var piegādāt uz mājām. 

Viņa norāda, ka uzņēmējiem šajā laikā ir jādara zināmas savas vajadzības valdībai, bet nevar visu likt uz tās pleciem, pašiem vienlaikus ir jādarbojas, lai biznesu noturētu un attīstītu – var to pārorientēt, sakārot procesus, ģenerēt idejas, meklēt jaunus tirgus utt. Starp valdību un uzņēmējiem ir jābūt dialogam, kur viens otru sadzird un saprot. 

«Esot proaktīviem un sperot pirmos soļus, mēs, protams, varam kļūdīties, varam krist. Jautājums jau nav, cik reizes mēs nokritīsim, bet gan, cik ātri mēs piecelsimies no kritiena un ko būsim iemācījušies kritiena laikā,» raidījumā uzsver dekāne. 

Raidījuma «Krustpunktā» diskusija 9. aprīlī veltīta finanšu līdzekļiem un to pareizai izmantošanai, lai pārvarētu krīzi, ko radījusi Covid-19 pandēmija. Diskusijā piedalās arī Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš, finansists Ģirts Rungainis un uzņēmējs un ekonomists Jānis Ošlejs. 


Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. aprīlis plkst. 15:45

Līdzīgi raksti

Ziņas

_