RTU postfolkloras grupa «Daba san» LTV1 stāsta, kā iegavilēt 8. aprīli

7. aprīlis, 2017
Rīgas Tehniskā universitāte rīko sesto postfolkloras festivālu «Gaviles», kas notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē Rīgā, Maskavas ielā 4/1. Foto – RTU

«Pavasarī gribas gavilēt! Priecāties, ka tumšais laiks garām, saulīte sāk sildīt, balss arī skan skaļāk un gribas dziedāt,» savas izjūtas par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkoto sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles» Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā «Rīta Panorāma» stāsta RTU postfolkloras grupa «Daba san».

RTU postfolkloras festivālā izdevies apvienot ļoti dažādus mūziķus, un «Gavilēs» vienā dimensijā saplūdīs latviskais – kopīgais un atšķirīgais, senais un jaunais, lauku plašums un pilsētvide, cilvēka skartais un dabiskais.

«Postfolklora var sākties ar to, ka cilvēks paņem «Seši mazi bundzinieki» un vārdiem klāt pieliek klavieres, kas senākos laikos nebija,» skaidro viena no «Daba san» dalībniecēm Linda Zonne-Zumberga. Festivāla vieniem no organizatoriem RTU postfolkloras grupai «Daba san», kuri savu oriģinālmūziku rada visi kopā, pamatu pamats ir latviešu tautasdziesmas.

Festivāls šogad veltīts tematam «Mežs pilsētā», un tajā kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Tāri», «Tautumeitas», «ImantaDimanta un draugi», folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi ir grupa «Lepaseree» no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam.

Festivāla organizatoru mērķis ir parādīt, ka tradicionālais latviskais ir saprotams arī mūsdienās un to ir iespējams arī interpretēt, vienlaikus saglabājot autentiskumu un piešķirot laikmetīgumu.

Festivāls notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē Rīgā, Maskavas ielā 4/1.

Raidījumu var noskatīties Latvijas sabiedrisko mediju portāla arhīvā (07.04.2017.).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. aprīlis, 2017 plkst. 10:48