RTU portāls ORTUS sadarbosies ar «E-klasi»

12. februāris, 2010

RTU intraneta portāls ORTUS sācis ilgtermiņa sadarbību ar skolvadības sistēmu «E-klase», lai nodrošinātu eksakto priekšmetu skolotājus ar mācību materiāliem un izmantotu interneta vietni vēl efektīvākai komunikācijai ar skolēniem.

12.02.2010.

Abu portālu sadarbība paredz, ka «E-klasē» reģistrētie skolotāji varēs piekļūt RTU portālam ORTUS,lai savā darbā izmantotu universitātes mācībspēku veidotos metodiskosmateriālus, kā arī paši veidotu skolēniem paredzētu elektronisko mācībuvidi, tostarp mācību materiālus un pārbaudes darbus.

Mācībspēku un skolotāju veidotie materiāli portālā ORTUS bezmaksas būs pieejami «E-klasē» reģistrētajiem vidusskolēniem un viņuvecākiem. Materiāli veidoti ar nolūku palīdzēt skolēniem gatavotiesvalsts centralizētajiem eksāmeniem un iestājeksāmeniem RTU.

Portālā, kura viena sadaļa veidota tieši vidusskolēnu vajadzībām,jau šobrīd ir pieejami RTU mācībspēku sagatavoti materiāli un testisagatavotības līmeņa pārbaudei matemātikā, fizikā, ķīmijā un angļuvalodā, kā arī iespējams iegūt izsmeļošu informāciju par studijām RTU.

«Sadarbībā ar E-klasi, pievienoto vērtību gūs visi E-klaseslietotāji – skolotājiem tiks nodrošināta iespēja veidot virtuālo telpusaviem mācību priekšmetiem, savukārt skolēniem – piekļūt mācībumateriāliem, lai sev ērtā laikā un vietā gatavotos centralizētajiemeksāmeniem,» stāsta RTU rektora vietnieks IT jautājumos ZigmundsZitmanis.

Kā ziņots, RTU intraneta portāls ORTUS RTU studentu,mācībspēku un darbinieku vajadzībām darbojas jau divus gadus, tačuportāla vidusskolēnu sadaļa tika atklāta šā gada 8. janvārī, pašlaiktajā reģistrēti vairāk nekā 8000 lietotāju.

Savukārt, kā informē SIA «DEAC» Mārketinga daļas speciālists ArtisBabris, «E-klase» Latvijas skolās darbojas kopš 2005. gada sākuma,nodrošinot pedagoģiskajā procesā nepieciešamo dokumentāciju. Ar portāla«E-klase» palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēminternetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un viņu vecākiem.Šobrīd portālu lieto vairāk nekā 500 skolu.

RTU Informācijas centrs

12. februāris, 2010 plkst. 10:23