9. jūnijs, 2010
.
.
.

5. jūnijā ar sešām spēlēm startēja 2010. gada Latvijas čempionāts pludmales futbolā. Kopumā šā gada Latvijas čempionātā startē sešas komandas – bez RTU komandas arī 2009. gada čempioni «Ludza», 2007. un 2008. gada labākā komanda «Dinamo-LAT» (Rēzekne), «VBFK» (Jūrmala), «TUC/FTA» (Rīga) un «Honda» (Ventspils). Pirmais no pieciem posmiem notika «Ķeizarmeža» sporta kompleksā Rīgā, Ķīšezera krastā.

09.06.2010.

Divas uzvaras izcīnīja RTU futbola komanda, tādējādi izvirzoties turnīra tabulas galvgalī.

Dienas pēdējā spēlē tikās vienības, kas līdz tam bija izcīnījušas pārliecinošas uzvaras – «Dinamo-LAT» un RTU. Aizsteidzoties priekšā notikumiem – neapšaubāmi pirmā posma interesantākā spēle, kurā emocijas nereti sita tik augstu vilni, ka tiesnešiem nekas cits neatlika, kā karstgalvjus «atvēsināt» ar dzeltenajām (brīdinājuma) kartiņām, kuras šajā mačā pavisam tika parādītas septiņas(!) reizes. Spēles gaitā «dinamieši» trīs reizes izvirzījās vadībā – 1:0, 2:1, 3:2 (līdz 5:2), taču mūsu komanda ik reizi spēja atspēlēties, A. Dombrovskim 28. minūtē panākot 5:5. Pamatlaika atlikušajās astoņās minūtēs rezultāts vairs nemainījās, kas nozīmēja, ka pirmo reizi šā gada čempionātā uzvarētāja noskaidrošanai nepieciešams pagarinājums. Tā spēles 38. minūtē lieliska iespēja izraut uzvaru radās «Dinamo-LAT», taču A. Koļesņikovs nerealizēja soda sitienu pēc Gata Rožkalna (BF) pārkāpuma savā soda laukumā. A. Koļesņikova sitienu atvairīja RTU vārtsargs Jānis Skābardis (EEF). Interesanti, ka mirkli vēlāk uzvaras vārtus studentu labā guva neviens cits kā iepriekš aprakstītās epizodes vaininieks G. Rožkalns – 6:5.

RTU spēļu rezultāti:
RTU – Ludza    9:3;
RTU – «Dinamo-LAT»  6:5 (pagarinajumā).

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 26. jūnijā Ventspilī, Zilā karoga pludmalē.

Labākās 4 komandas pēc Latvijas Čempionāta rezultātiem iegūs tiesības startēt Baltijas kausa sacensībās, kas notiks 28. un 29. augustā Pērnavā, Igaunijā!