RTU pludmales futbola komanda Latvijas čempionātā izcīna sudrabu

28. jūlijs, 2010

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24. un 25. jūlijā, Rēzeknē pie Rāznas ezera norisinājās Latvijas pludmales futbola čempionāta pēdējie, ceturtais un piektais, posmi. Katra komanda aizvadīja četras spēles, pa divām dienā.

28.07.2010.

Šogad komandas cīnījās ne vien par kausiem un medaļām, bet arī par tiesībām pārstāvēt mūsu valsti Baltijas kausa izcīņā, kas 28. un 29. augustā risināsies Igaunijas pilsētā Pērnavā. Baltijas kausam kvalificējās četras spēcīgākās Latvijas komandas, tādējādi noskaidrojot galīgo vietu sadalījumu Latvijas čempionātā.

RTU komandas noskaņojums pēc neveiksmīgi aizvadītā 3. posma spēlēm bija kaujiniecisks – ar mērķi gūt  maksimāli labvēlīgu rezultātu, un tas arī tika panākts.

Pirmajā dienā principiālā spēlē tika pārspēti galvenie konkurenti par 2.vietu – Ludzas komanda, kas ir iepriekšējā gada Latvijas čempioni, Latvijas un Baltijas kausa ieguvēji. Rezultāts 9:3 RTU komandas labā. Pirmās dienas otrajā spēlē «sausā» tika atstāta VBFK komanda. Rezultāts 8:0 RTU komandas labā. Arī otrajā dienā RTU komanda turpināja uzvaru sēriju, pretiniekiem neatstājot ne mazākās cerības.

Rezultāti: RTU – Honda (Ventspils) 10:0; RTU – TUC/FTA (Rīga),  8:3.

Kopvērtējumā RTU komanda Latvijas čempionātā izcīnīja 2. vietu, atpaliekot no uzvarētājiem, Rēzeknes komandas «Jaunais Dinamietis», tikai par 1 punktu. (No aizvadītajiem čempionāta pieciem posmiem RTU komanda tikai vienā – 3. posmā – palika pēdējā vietā, bet pārējos tika izcīnītas 1. vietas.)

No komandas spēlētājiem jāatzīmē Būvniecības fakultātes pārstāvji, labākie vārtu guvēji – 2. kursa students Andrejs Ivanovs, kā arī komandas kapteinis, nesenais BF maģistrants kuldīdznieks Gatis Rožkalns,kurš kļuva par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju (17 gūti vārti).

Latvijas izlases trenera un speciālistu atzinību izpelnījās arī abi RTU komanda vārtsargi Nauris Ivanāns (ETF, 1. kurss) un Jānis Skābardis (EEF).

RTU komanda ieguva arī  Fair Play balvu kā korektākā čempionāta komanda.

Tuvākās RTU komandas  sacensības:

1) Jūrmalas domes kausa fināls 7. augustā Jūrmalā, Dubultu pludmalē;

2) Latvijas kausa izcīņa 14.–15. augustā Rīgā, Keizarmežā;

3) Baltijas kausa izcīņa 28.–29. augustā Pērnavā, Igaunijā.

RTU Sporta klubs

Rezultātu tabula.