RTU izsolē piedāvā inovatīvas roņu atbaidīšanas sistēmas izmantošanas tiesības

3. novembris, 2023
Foto: pixabay.com

Līdz 16. novembrim interesenti aicināti piedalīties Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) intelektuālā īpašuma izsolē, kurā iespējams iegādāties RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes zinātnieku radītu zivsaimniecības inovāciju – autonomu akustisko roņu atbaidīšanas sistēmu «Ronis». Tā neļauj roņiem piekļūt zvejas rīkiem, tā novēršot rīku bojājumus un loma mazināšanos.

Pieteikumu izsolei jāiesniedz elektroniskā dokumenta formā, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu līdz 16. novembra plkst. 10, nosūtot uz e-pasta adresi līdz tās pašas dienas plkst. 12.

Šobrīd nav pieejami piekrastes zvejniekiem domāti risinājumi roņu atbaidīšanai no zvejas rīkiem. «Ronis» ir vienīgā iekārta tirgū, kas tiek komplektēta ar diviem speciāli projektētiem akumulatoru moduļiem, kas var tikt mainīti tieši jūrā, pateicoties unikālai lieljaudas bezvadu enerģijas pārraides sistēmai. Mobilā aplikācija ļauj sekot līdzi un vadīt visas iekārtas no krasta. Kompaktais dizains nodrošina vienkāršu uzstādīšanu un transportēšanu. Iespēja mainīt ģenerējamos signālus ļauj izmantot iekārtu kā akustisko pētniecības platformu.

Vairāk informācijas par risinājumu.

Vairāk informācijas par dalību izsolē.

Intelektuālais īpašums radīts darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt privātā sektora investīcijas P&A» 1.2.1.2. pasākuma «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» projektā Nr. KC-PI-2022/6 «Jaunās paaudzes roņu atbaidīšanas iekārtas komercializācija».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. novembris, 2023 plkst. 15:24