RTU piedāvā apgūt zinātnisko publikāciju izstrādi atbilstoši starptautiskajām prasībām

18. jūlijs, 2012

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2012./2013. akadēmiskā gada rudens semestrī piedāvā apgūt brīvās izvēles priekšmetu «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām». Pieteikties aicināts ikviens interesents – jebkuras specialitātes pētnieks, kurš šobrīd studē maģistrantūrā vai doktorantūrā, kā arī interesenti, kuri studijas jau ir beiguši, bet vēlas apgūt starptautiskajām prasībām atbilstošu publikāciju izstrādes tehniku. Priekšmetu vadīs RTU asociētais profesors Kārlis Agris Gross, kurš zinātniskā darba pieredzi ieguvis Austrālijā, ASV, Somijā, Vācijā, Francijā un Latvijā. Priekšmetā tiks apvienotas teorētiskās un praktiskās nodarbības.

Studiju priekšmets tiks pasniegts angļu un latviešu valodā. Atsevišķus tematus varētu izklāstīt arī vieslektori – Latvijas un ārvalstu eksperti: žurnālu redaktori, izdevniecību pārstāvji, zinātnieki, mākslinieki, fotogrāfi un reklāmas speciālisti. Priekšmeta apguves ilgums ir viens semestris jeb 16 nedēļas, tā noslēgumā dalībnieki saņemsRTU sertifikātu par priekšmeta apguvi 2 kredītpunktu jeb 3 ECTS apjomā.

«Galvenie kritēriji, kas dod «zaļo gaismu» zinātnisko publikāciju iekļūšanai starptautiski atzītos žurnālos, ir pētnieka prasme rakstīt aktuālas, kvalitatīvas un interesantas publikācijas. Sevišķi būtiska kvalitatīvu publikāciju izstrāde ir maģistra un doktora līmeņa studentiem, kuriem kvalitatīvu publikāciju izveide nodrošina sekmīgu iekļaušanos aktīvā zinātnieku saimē. Tas arī veido labas iemaņas pirmajam solim, lai sagatavotu projektu pieteikumus,» stāsta K. A. Gross.

Lai sekmīgi iekļautos studiju priekšmeta «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām» apguvē, studentiem ir jābūt pieredzei pētniecībā. Iepriekšējo pētījumu un/vai eksperimentu rezultāti būs nepieciešami, lai sagatavotu zinātnisko publikāciju vai zinātniskās publikācijas projektu, ko pilnveidojot varētu iesniegt starptautiski citējamā žurnālā.

Pieteikties dalībai priekšmetā iespējams, sūtot e-pastu:

K. A. Gross ir vairāk nekā 140 starptautisku publikāciju autors ar lielupieredzi publikāciju izstrādē. K. A. Grosa publikācijām ir 1500 citējumi, H-indekss – 26, kas tiek uzskatīts par ļoti atzīstamu rādītāju. K. A. Gross ir recenzents daudzos starptautiskos zinātniskajosizdevumos un guvis plašu starptautisku akadēmiskā un pedagoģiskā darba pieredzi.

Kontaktinformācija:
Zane Skreija,