RTU piedalīsies sakopšanas talkā

10. oktobris, 2011

Dienu pirms RTU dzimšanas dienas – 13.oktobrī – plkst. 12 RTU darbinieki un studenti aicināti kopīgā talkā sakopt bijušo RTU rektoru un izcilu zinātnieku, kultūras un sabiedrisko darbinieku piemiņas vietas Lielajos kapos.

Lielie kapi ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – kapu parks, bijusī kapsēta, kas atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētā starp Brīvības,Mēness, Miera un Klijānu ielu. Parka teritorija ir 22 hektāri.

Vēstures gaitā Lielos kapus ir skāruši vairāki vandālisma viļņi. RTU,kur jau ilgāku laiku darbojas īpaša entuziastu grupa, ir viena no retajām institūcijām, kas, aprūpējot RTU pirmo rektoru un ievērojamo personību kapa vietas, pievēršas valsts nozīmes arhitektūras un vēsturespieminekļa sakārtošanai un uzturēšanai. Līdzīga kapu sakopšanas talka tika organizēta arī pagājušajā gadā.

Lielajos kapos atdusas vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, uzstādītimākslinieciski pieminekļi, kuri atspoguļo sava laikmeta raksturīgos mākslas stilus. No vēsturē zināmākajām personām Lielajos kapos apbedīti Rīgas Tehniskās universitātes (tolaik – Rīgas Politehniskā institūta) pirmie rektori, izcilākie zinātnieki, kā arī jaunlatvieši – valodnieki, rakstnieki un publicisti, komponisti, arhitekti, gleznotāji, izcili kultūras un sabiedriskie darbinieki: Ernsts Nauks, Gustavs Kīzericks, Augusts Līventāls, Vilhelms Ostvalds, Frīdrihs Canders, Voldemārs Fišers, Krišjānis Barons, Krišjānis Valdemārs, Fricis Brīvzemnieks u. c.

RTU Informācijas centrs

10. oktobris, 2011 plkst. 10:09