RTU piedalīsies rūpnieciskās ražošanas materiālu un tehnoloģiju izstādē

17. novembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnes sasniegumi tiks prezentēti ceturtajā starptautiskajā rūpnieciskās ražošanas materiālu un tehnoloģiju, mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas un instrumentu izstādē «Tech Industry 2009», kas no 26. novembra līdz 28. novembrim notiks Rīgā starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala».

17.11.2009.

RTU zinātnes sasniegumi un inovācijas tiks prezentēti īpašā Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) stendā, kur izstādes apmeklētāji varēs iepazīties arī ar  LTC, Fizikālās Enerģētikas institūta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un inovācijām.

Šogad vienlaikus ar izstādi «Tech Industry» Ķīpsalā notiks arī starptautiska konference, seminārs un kontaktbirža. Tāpat Ķīpsalā gaidāms metināšanas konkurss «Baltic Welder 2009» un robotu paraugsacensības «Robotika», kā arī izstāde «Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2009».

Izstādē «Tech Industry 2009» piedalīsies uzņēmumi no Latvijas un ārvalstīm, kas vienkopus demonstrēs metālapstrādes un rūpnieciskās iekārtas darbībā, mašīnbūves iekārtas un materiālus, gaisa plūsmu tehnoloģijas un hidrotehnoloģijas, metālizstrādājumus ražošanai, automatizācijas un vadības sistēmas, hidrauliskās iekārtas, elektroinstrumentus, mēriekārtas, elektroniku un elektrotehniku, gāzes apgādes iekārtas, noliktavu aprīkojumu, iekraušanas un izkraušanas tehniku, kā arī citas iekārtas, materiālus un tehnoloģijas.

Latvijas Mašīnbūves un metālasptrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš norāda, ka izstāde «Tech Industry» zināmā mērā ir spogulis, kas raksturo situāciju nozarē, jo izstādē var redzēt, kā attīstās tehnika un tehnoloģijas, uzņēmēji var atrast sadarbības partnerus, kā arī savu tehnoloģisko problēmu risinājumus.

Starptautiskā konference «Nozares ekonomiskā situācija Latvijā un pasaulē, nākotnes prognozes» Ķīpsalā notiks 26. novembrī. Konferencē piedalīsies uzņēmēji un nozares asociāciju pārstāvji, ārvalstu investori, kā arī valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Starptautiskā piegāžu un kooperāciju kontaktbirža Ķīpsalā notiks 26. un 27. novembrī. Birža tiks veidota kā starptautiska uzņēmēju kontaktu vide, kurā uzņēmēji piedāvās biznesa idejas un priekšlikumus, kā arī meklēs sadarbības partnerus jaunu biznesa projektu realizācijai. Kontaktbiržā būs iespēja tikties ar ražošanas uzņēmumiem, kā arī ar ārvalstu vēstniecību tirdzniecības un ekonomikas nodaļu pārstāvjiem, lai iegūtu informāciju par attiecīgās valsts uzņēmēju biznesa interesēm un veiksmīgāk attīstītu uzņēmējdarbību starptautiskos tirgos.

Starptautiskais seminārs «Jauni risinājumi mašīnbūvē – zinātne un starpnozaru sadarbība» Ķīpsalā notiks 27. novembrī. Seminārā tiks analizēta inovāciju nozīme nozares konkurētspējas stiprināšanā, tehnoloģiju pārneses piemēri, kā arī zinātnes un starpnozaru sadarbības nozīme jaunu risinājumu izveidē mašīnbūvē.

Robotu paraugsacensības «Robotika» Ķīpsalā notiks 28. novembrī. Sacensības notiks trīs kilogramu, mini un roomba sumo disciplīnās.

Starptautiskais metināšanas konkurss «Baltic Welder 2009» notiks 26. un 27. novembrī. Konkursā piedalīsies profesionāli metinātāji no Baltijas, kas sacentīsies par Baltijas reģiona labākā metinātāja titulu, metinot divu plakņu savienojumus trijās metināšanas klasēs – ar elektrodiem, pusautomātiskajā un elektroloku metināšanā aizsarggāzu vidē. Dalībnieku veikumu vērtēs profesionāla žūrija, vizuāli nosakot šuvju ģeometriskos parametrus. Konkursa darbu vērtēšana notiks 28. novembrī, bet uzvarētāju apbalvošana notiks 28. novembrī plkst. 15 (2. hallē).

Izstādes «Tech Industry 2009» saturu papildinās līdztekus notiekošā starptautiskā kokapstrādes iekārtu un instrumentu izstāde «Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2009». Izstādes dalībnieki prezentēs jaunākās tehnoloģijas un demonstrēs modernas kokapstrādes iekārtas un instrumentus darbībā, ko piedāvās lielākie Eiropas un pasaules iekārtu ražotāji. Tāpat tiks rādītas arī Latvijā ražotas iekārtas.

Izstādi rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1» sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociāciju.

RTU Informācijas centrs

17. novembris, 2009 plkst. 11:05