RTU piedalās gaismas festivālā «Staro Rīga!»

11. novembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālās ēkas fasāde, Kaļķu ielā 1, no 14. līdz 18. novembrim diennakts tumšajā laikā pārvērsta par milzu kaleidoskopu – tā iecerējuši gaismas festivāla «Staro Rīga!» veidotāji.

11.11.2009..  Skatīt galeriju

Kaleidoskops uz RTU ēkas fasādes tiks projicēts no pagalma puses (no Jaunavu ielas un Mazās Jaunielas puses) no 14. līdz 18. novembrim, katru dienu no plkst. 18 līdz plkst. 23.

RTU ēkas sētas fasāde pārvērsta milzu kaleidoskopā ar mainīgu projekciju palīdzību. Projekta idejas autors: Mārcis Gulbis. Projekta realizētājs: Kompānija «NA».

Iecerēts, ka videoattēlu projekcija «Kaleidoskops» aicinās atgriezties bērnības sajūtās. Krāsu bildes te mīsies, te satiksies, te iedegsies pa vienai, te sajauksies. Kā bērna acīm vērojot kaleidoskopa krāsaino stikliņu rotaļas, tā arī sekojot šī objekta krāsu un ornamentu variācijām, nevilšus rodas vēlme izsekot – vai attēli atkārtojas? Un kā veidojas šie kaleidoskopa raksti?

Gaismas festivāla «Staro Rīga» laikā visā pilsētā – ielās, parkos, pilsētas laukumos – varēs aplūkot aptuveni 50 dažādās tehnikās veidotus izgaismotus objektus. Festivāla objekti atradīsies Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā, festivāla norises teritorijas tālākie punkti būs Andrejsala, Spīķeru kvartāls un «Arēna Rīga».

Visi gaismas festivāla objekti būs apskatāmi katru vakaru laika posmā no plkst. 18 līdz 23.

Pirmo reizi festivāla maršrutos tiks iekļauti arī 12 Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbi, kas tika izvēlēti īpašā konkursā no jauno dizaineru veidotiem gaismas objektiem.

«Staro Rīga» laikā 14. novembrī arī piecpadsmit Rīgas muzeji iesaistīsies festivāla norisē ar programmu «Muzeju gaismā», piedāvājot īpašas programmas un ieeju muzejos ar atlaidi.

Vairāk informācijas par festivālu «Staro Rīga».

RTU Informācijas centrs

11. novembris, 2009 plkst. 15:00