RTU pētnieki palielina aktivitāti starptautiskajās zinātnes programmās

30. marts, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki arvien aktīvāk iesaistās starptautiskās sadarbības projektos: kopš 2010. gada kopumā sagatavoti un iesniegti 40 projektu pieteikumi dažādu Eiropas Savienības finanšu instrumentu piesaistei.

7. Ietvarprogrammā un tādās Eiropas Savienības finansētās programmās kā  EUREKA, TEMPUS un COST sagatavoti un iesniegti 23 projektu pieteikumi. Savukārt tādās pārrobežu sadarbības programmās kā Latvijas-Lietuvas-Taivānas fonds, Latvijas un Baltkrievijas sadarbības programma, Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma, Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma sagatavoti un iesniegti17 projektu pieteikumi.

Lielākā daļa projektu pieteikumu vēl ir vērtēšanas procesā, tomēr pieci iesniegtie pieteikumi jau izturējuši konkursu un guvuši finansiālu atbalstu.

Viens no stimuliem, kas palielinājis pētnieku aktivitāti dalībai starptautiskās zinātnes un tehnoloģiju sadarbības programmās, ir 2010. gada 11. oktobrī uzsāktais ERAF projekts «Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskās sadarbības, projektu un kapacitātes attīstība zinātnē un tehnoloģijās».

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas zinātniskās pētniecības un speciālistu iesaistīšanos starptautiskajos zinātnes un pētniecības procesos un veicināt RTU zinātnieku atpazīstamību Eiropas Savienībā un pasaulē. Projekta aktivitātes palīdz palielināt starptautisko pētniecības projektu piesaistītā finansējuma apjomu RTU kopējā budžetā.

Projekta gaitā zinātniekiem tiek sniegts atbalsts dalībai starptautiskajās konferencēs un pētniecības rezultātu popularizēšanā,  jaunu starptautiskās sadarbības kontaktu veidošanā un projektu ideju iniciēšanā, kā arī  starptautiskās citējamības līmeņa paaugstināšanā un publikāciju skaita palielināšanā vadošajos inženierzinātņu izdevumos pasaulē.

Kopumā projekta īstenošanas laikā līdz šim starptautiskajās konferencēs Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Ķīnā, Japānā, Jordānijā piedalījušies 65 RTU zinātnieki, publicētas 75 zinātniskās publikācijas.

Līdz projekta noslēgumam tiks apkopotas 104 inovatīvas RTU zinātnieku idejas starptautiskajiem sadarbības projektiem, no tām dažas jau projekta laikā, bet citas – pēc tā ieviešanas, pārvērtīsies īstenotos starptautiskos projektos.

Projekta aktivitāšu īstenošana turpināsies līdz 2012. gada 31. jūlijam.

ERAF projekts «Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskās sadarbības, projektu un kapacitātes attīstība zinātnē un tehnoloģijās», vienošanās Nr. 2010/0190/2DP/2.1.1.2.0/10APIA/VIAA/003.

RTU Informācijas centrs

30. marts, 2012 plkst. 12:53