RTU paraksta līgumu ar būvniekiem par pirmās vienotā kompleksa ēkas rekonstrukciju

10. jūnijs, 2011

RTU ir noslēgusi līgumu ar pilnsabiedrību «Piegādātāju apvienību RBSSKALS, RBSSKALS Būvvadību un RBSSKALS Būvsabiedrību» rekonstrukcijas darbu veikšanai RTU objektā Rīgā, Āzenes ielā 18. Ar līguma parakstīšanu 10. jūnijā tika dots starts jaunās RTU studentu pilsētiņas – «RTU – Pilsēta pilsētā» būvniecībai.

Skatīt galeriju

Rekonstruētajā ēkā, kas ietilps atjaunotajā RTU studentu pilsētiņā, paredzēts izveidot radošo industriju studiju centru, kur atradīsies Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts.

Kā, parakstot līgumu, atzina RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, rekonstruējamā ēka būs pirmā RTU vienotā teritoriālā Ķīpsalas kompleksa labiekārtotā ēka, tāpēc tā kļūs par topošās RTU studentu pilsētiņas «seju», kas būtiski uzlabos RTU infrastruktūru.

Savukārt Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns asociētais profesors Uģis Bratuškins atzina, ka dziļās stabilitātes un vienlaikus nemitīgās mainības dēļ ar universitāti ne būvniekiem, ne arhitektiem nav pārāk viegli strādāt, taču rezultāts – rekonstruējamās ēkas tehniskais projekts – sniedz lielu gandarījumu: «Ēkā tiks izveidota studentiem draudzīga vide, kas atbildīs visiem mūsdienīgas studiju vides kritērijiem.»

Lai īstenotu ēkas Rīgā, Āzenes ielā 18, rekonstrukciju, Rīgas Tehniskā universitāte 10. jūnijā noslēdza arī būvuzraudzības līgumu ar pilnsabiedrību «FABRUM AB». Savukārt līgumu ar arhitektu biroju SIA «Valeinis un Stepe» par tehniskā projekta autoruzraudzību RTU noslēdza jau 2011. gada 8. martā.

Rekonstrukcijas darbu veikšanai līgumā paredzēts vairāk nekā 5,3 miljoni latu, būvuzraudzībai – vairāk nekā 27 tūkstoši latu, tehniskā projekta autoruzraudzībai – vairāk nekā 61 tūkstotis latu.

Pēc ēkas rekonstrukcijas veikšanas būtiski paplašināsies esošās ēkas stāvu platība – no 6373 m2 līdz 10476,5 m2. Rekonstrukcijā iecerēts saglabāt tikai ēkas saliekamo dzelzsbetona karkasu pirmo divu stāvu līmenī, nojaucot tehnisko telpu stāvu, tā vietā izbūvējot divus stāvus visas ēkas apjomā, kā arī daļēji izbūvējot pagrabstāvu. Lai nodrošinātu mācību un koplietošanas telpas ar dienas gaismu, ēkas vidusdaļā iecerēts izbūvēt segtu gaismas pagalmu – ātriju.
Projekta vizualizācija pieejama šeit.

Kā ziņots, šopavasar Rīgas Tehniskā universitāte sākusi darbu pie vienotā teritoriālā Ķīpsalas kompleksa «RTU – Pilsēta pilsētā» izveides. Tā gaitā tiks izveidots modernākais inženierzinātņu studiju centrs Baltijas reģionā, kas papildinās Rīgas pilsētvides zīmolu un palielinās RTU un Rīgas starptautisko konkurētspēju.

Projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» pirmo posmu universitāte īstenos ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7.17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7.83%) – 1 556 531 LVL.

RTU Informācijas centrs

eraf_kipsalas_projektam.jpg