RTU palīdzēs izstrādāt vienotas studiju programmas ES muitnieku apmācībai

3. februāris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Muitas un nodokļu katedras vadītājs profesors Aivars Vilnis Krastiņš sācis darbu Eiropas Komisijas (EK) darba grupā, kas izstrādās vienotas bakalaura un maģistra studiju programmas muitnieku apmācībai visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

Pirmā Eiropas Komisijas darba grupas sanāksme, kurā piedalījās arī A. V. Krastiņš, notika Briselē 31. janvārī un 1. februārī.

Kopā ar RTU profesoru darba grupā strādā arī pārstāvji no Minsteres Universitātes, Roterdamas Menedžmenta skolas, vairāku ES dalībvalstu muitām, Pasaules Muitas organizācijas un Eiropas Komisijas.

«Šis ir pirmais mēģinājums izveidot vienotas bakalaura un maģistra studiju programmas muitnieku apmācībai visās ES dalībvalstīs,» stāsta A. V. Krastiņš. «Vienota izglītības sistēma ievērojami paaugstinās muitnieku izglītības līmeni, darba kvalitāti, kā arī sekmēs sadarbību unpieredzes apmaiņu starp dažādu ES dalībvalstu muitām. Teorētiski šāda sistēma pieļauj arī muitnieku rotāciju starp dažādām valstīm.»

RTU bija pirmā universitāte pasaulē, kura 2010. gada jūnijā ieguva Pasaules muitas organizācijas (PMO) sertifikātu par RTU bakalaura un maģistra studiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšana» atbilstību PMO starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kurusapņēmušās ievērot 174 PMO dalībvalstis visā pasaulē.

Arī Eiropas Savienības vienotās bakalaura un maģistra studiju programmasmuitnieku apmācībai tiks balstītas uz PMO starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem.

RTU jau šobrīd tiek īstenotas tādas muitnieku studiju programmas, kas pilnībā atbilst gan nacionālajiem, gan starptautiskajiem standartiem. Kāskaidro A. V. Krastiņš: «Tas nenozīmē, ka vienotās Eiropas Savienības bakalaura un maģistra studiju programmas būs RTU programmu «kopijas», taču RTU mācībspēkiem ir vērtīga pieredze, kas tiks izmantota ES vienotoprogrammu izstrādē. Un šis fakts norāda uz to, ka Latvijā iespējams iegūt ļoti kvalitatīvu izglītību muitas un nodokļu administrēšanas jomā un ka Latvijas muitnieku izglītība līdz šim ir tikusi attīstīta pareizajā virzienā.»

RTU Informācijas centrs

3. februāris, 2011 plkst. 16:12