RTU notiks seminārs promocijas darba vadītājiem

5. oktobris, 2011

Otrdien, 11. oktobrī, plkst. 15, RTU galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 201. telpā norisināsies RTU Doktorantūras skolas organizēts seminārs promocijas darba vadītājiem «Promocijas darba vadītāju tējas pēcpusdiena». Semināra temats – maģistrantu sagatavošana doktorantūrai.

Seminārā aicināts piedalīties ikviens promocijas darba vadītājs. Dalību seminārā lūgums iepriekš apstiprināt, sūtot e-pastu: vai piezvanot pa tālr. 67089870.

Seminārā notiks diskusija par šādiem jautājumiem:

• kā novērtēt maģistranta potenciālu un piesaistīt viņu zinātnei jau no pirmā kursa, lai students vēlētos turpināt savu zinātnisko darbu doktorantūrā;
  • kā uzlabot studentu zināšanas par pētniecību un izveidot pētniecības darba prasmes jau maģistrantūras laikā;
  • kā iesaistīt maģistrantu zinātnisko publikāciju sagatavošanā;
  • kā piesaistīt finansējumu maģistrantu pētniecības darbu izstrādāšanai un kā tas ietekmē studenta attīstību;
  • maģistrantūras noslēguma darba un doktora disertācijas tēmu sasaistīšana;
  • pedagoģiskā darba nozīme maģistrantūrā un doktorantūras pirmajā posmā.

«Seminārs promocijas darba vadītājiem RTU norisināsies jau ceturto reizi, iepriekšējā studiju gadā promocijas darba vadītāji tika aicināti uz brokastīm, šogad dalībnieku ērtībām nedaudz mainīts semināra norises laiks – aicināsim visus uz pēcpusdienas tēju,» stāsta Doktorantūras skolas projekta vadītāja Zane Skreija.

Turpmāk seminārus promocijas darba vadītājiem RTU Doktorantūras skola iecerējusi organizēt katra otrā mēneša otrajā otrdienā. Semināru mērķis ir kopīgi apspriest būtiskus jautājumus promocijas darba vadīšanā, kā arī apkopot ierosinājumus doktorantu studiju procesa uzlabošanai. Tāpēc par semināra aktuālo tematu autoriem un iniciatoriem aicināti kļūt paši promocijas darba vadītāji.

RTU Informācijas centrs

5. oktobris, 2011 plkst. 9:32