RTU notiks seminārs par ģeotermālās enerģijas izmantošanu siltumapgādes sistēmās

29. septembris
.
.
Foto: Pixabay.com

Kā Baltijā izmantot ģeotermālo enerģiju, nodrošinot centralizētās siltumapgādes tīklus – šos jautājumus zinātnieki un industrijas pārstāvji apspriedīs starptautiskajā seminārā «Geothermal energy – unleashing the potential of supplying district heating and cooling networks in the Baltics», kas notiks 30. septembrī plkst. 9.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8. 

Kaut arī ģeotermālajai enerģijai ir daudz priekšrocību un tā ilgtermiņā ir stabils un uzticams siltuma avots, tomēr Baltijas valstīs tās izmantojuma procents joprojām ir niecīgs. Tāpēc seminārā, diskusijā iesaistot zinātniekus, lēmumpieņēmējus un industriju, galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, kā novērst šķēršļus, lai ģeotermālo enerģiju tomēr aktīvāk izmantotu siltumapgādē. 

Semināram paredzētas divas daļas. Pirmajā daļā ārvalstu eksperti no dažādām valstīm dalīsies pieredzē ar labās prakses piemēriem ģeotermālās enerģijas izmantošanā, savukārt otrajā daļā varēs uzzināt par aktualitātēm šajā jomā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī uzklausīt Latvijas enerģētikas tirgus galveno spēlētāju vīziju par enerģētikas sektora attīstību nākotnē.

Noslēgumā paredzēta paneļdiskusija par aktuālajiem jautājumiem, kā arī iespēja uzdot jautājumus ekspertiem. 

Semināra darba valoda – angļu. 

Pasākuma programma.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. septembris plkst. 14:24

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi