RTU notiks Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerts

28. jūnijs, 2010

Piektdien, 9. jūlijā, plkst. 20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks viens no X Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertiem – folkloras kopu koncerts «Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja».

28.06.2010.

Folkloras programma «Kas kaitēja nedzīvot diža meža maliņā» prezentēs apgūtas un pārmantotas lokālās dziedāšanas, muzicēšanas, stāstīšanas, rotaļāšanās un dejošanas tradīcijas mūsdienu kontekstā bērnu un jauniešu folkloras kopu, kā arī individuālu izpildītāju sniegumā. Folkloras programmā ir dažādas interaktīvas norises, kas paredz aktīvu skatītāju līdzdarbību, un koncerti, kas ļaus iepazīt vietējo tradīciju daudzveidību. Folkloras programmas «odziņa» ir bērnu un jauniešu folkloras konkursu uzvarētāju koncerts «Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja».

Jau pavisam drīz, no 6. līdz 11. jūlijam, Rīga dimdēs no dejotāju soļiem un dziedātāju balsīm, jo galvaspilsētā risināsies X Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētki. Kā katros Dziesmu un deju svētkos, Rīgas pilsētai jārūpējas gan par savu bērnu dalību vērienīgajā pasākumā, gan par citu pašvaldību skolēnu viesmīlīgu uzņemšanu. Arī RTU šogad aktīvi iesaistījusies svētku dalībnieku uzņemšanā un veiksmīgā svētku norisē.

«No šiem bērniem un jauniešiem izaug Vislatvijas Dziesmu un deju svētku dalībnieki, no viņiem izaug Latvijas nākotne, tādēļ ir būtiski mums visiem rūpēties par šīs tradīcijas, šo Svētku sekmīgu norisi,» pateicoties svētku atbalstītājiem un rīkotājiem, uzsvērusi izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Biļetes uz svētku koncertiem Biļešu Paradīzes kasēs.

RTU Informācijas centrs

28. jūnijs, 2010 plkst. 16:04