RTU notika Paula Valdena simpozijs organiskajā ķīmijā

31. augusts, 2011

12. un 13. septembrī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Organiskās sintēzes institūts (LOSI) un Latvijas Universitāte (LU) organizēja Paula Valdena 7. simpoziju organiskajā ķīmijā, kas notika RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē.

Skatīt galeriju

valdena_piemineklis.jpgSimpozijs sākās pirmdien, 12. septembrī, plkst. 9 to atklāja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Ar priekšlasījumiem uzstājās pasaulē atzīti organiskās ķīmijas eksperti no Latvijas, ASV, Īrijas, Lielbritānijas un Vācijas.

Simpozijā tika apbalvoti arī Paula Valdena medaļas šāgada laureāti RTU profesors Raimonds Valters un Latvijas Organiskās sintēzes vadošais pētnieks Pēteris Trapencieris. Kā arī tika atklāta ASV Ķīmiķu biedrības dāvinātā piemiņas plāksne, kas piešķirta RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei kā pasaulē viscitētākā zinātnieka Paula Valdena darba vietai. Simpozijā ar plenārreferātiem uzstājās vadošie pasaules zinātnieki. Studenti prezentēja savu zinātnisko darbu stenda referātu sesijā. Savukārt interesentiem tika piedāvāta īpaša izstāde, kurā bija apskatāma Mihaila Gorska periodisko tabulu kolekcija.

Pauls Valdens (1863-1957) – izcils ķīmijas profesors, septiņu dažādu valstu Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, četru universitāšu Goda doktors, kā arī RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā institūta) direktors no 1902. līdz 1905. gadam un no 1917. līdz 1918. gadam.

Paula Valdena simpozijs ir tradicionāls pasākums, kura laikā Paula Valdena pilsētā – Rīgā – pulcējas organiskās ķīmijas eksperti no visas pasaules.

RTU Informācijas centrs

31. augusts, 2011 plkst. 9:59