RTU maģistranti aizraujošā un atraktīvā veidā stāstīs par zinātni

17. aprīlis, 2012

Lai lauztu mītu, ka inženierzinātņu studenti visu laiku pavada slēgtās laboratorijās, dienām un naktīm veicot garlaicīgus eksperimentus, Rīgas Tehniskajā universitāte (RTU) ceturtdien, 19. aprīlī tiksies atraktīvākie RTU maģistranti, kuri mūsdienīgā un viegli saprotamā veidā prezentēs savus pētījumus, maģistra darbu tēmas un studiju programmu virzienus. Šis pasākums būs konkursa «ResearchSlam» pirmā atlases kārta un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Katram dalībniekam tiks dotas 10 minūtes, lai ar aizraujošu prezentācju par savu pētniecības tēmu izraisītu visskaļākās skatītāju ovācijas, jo tieši skatītāju aplausu un ovāciju skaļums decibelos būs noteicošais, izvēlētos tos trīs maģistrantus, kuri iekļūs konkursa fināla kārtā.

Maģistrantu atlases kārta norisināsies ceturtdien, 19. aprīlī, plkst. 16,Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā (Mazajā zālē), un tajā par skatītāju simpātijām sacentīsies 12 drosmīgākie maģistranti. Prezentāciju tēmas unuzstāšanās kārtība.

«Pētnieki spēj paraudzīties uz ikdienišķām lietām no pavisam cita skatupunkta, atklāt ko jaunu un paplašināt cilvēka iespēju robežas. Tagad viņiem tiek dota lieliska iespēja to parādīt arī citiem – īso prezentāciju konkurss «ResearchSlam» ļaus ikvienam interesentam uzzināt par jauno zinātnieku sasniegumiem, redzēt zinātni tuvplānā un sajust, cik aizraujoša var būt zinātne,» uzsver viens no pasākuma īpašajiem atbalstītājiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma Exigen Services Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts.

Konkurss «ResearchSlam» RTU notiek pirmo reizi, to organizē RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļu. Tā mērķis ir atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbu veic RTU maģistranti un doktoranti, ieintriģējot un parādot, ka eksaktās zinātnes ir interesantas un aizraujošas.

Konkurss tiek organizēts divās atlases kārtās – atsevišķi maģistrantiem un doktorantiem, un fināla kārtā, kurā par iPad un citām vērtīgām balvāmsacentīsies trīs maģistranti un trīs doktoranti. Konkursa balvu fonds –Ls 2500.

Doktorantu atlases kārta notiks 26. aprīlī, tajā par iekļūšanu finālā sacentīsies 22 doktoranti. Savukārt konkursa «ResearchSlam» fināls notiks 10. maijā «Birojnīcā», Berga bazārā (Dzirnavu ielā 84, k. 2.).

Konkursa «ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums Exigen Services Latvia un elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums ABB.

RTU Informācijas centrs

17. aprīlis, 2012 plkst. 13:02