RTU komanda iegūst Latvijas IT čempiona titulu un stipendiju

11. jūnijs, 2012

Ceturtdien, 7. jūnijā, uzņēmumā Odnoklassniki ar apbalvošanas ceremoniju noslēdzās Latvijas IT studentu čempionāts. kurā uzvaras laurus plūca Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda: jaunie informācijas tehnoloģijas talanti – Deniss Prohorenko un Aleksejs Voroncovs (abi – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakutātes 2. kursa studenti). Jaunieši dalīs nopelnīto balvu – Ls 1800 vērto stipendiju.

Latvijas IT studentu čempionātā piedalījās Latvijas augstskolu bakalaura un maģistra programmas studentu komandas (2 – 3 cilvēku sastāvā), kuri apgūst informācijas tehnoloģiju specialitāti. Komandu sniegumu vērtējā speciāli izveidota žūrija, kurā strādāja Odnoklassniki vadītāji un augstāka līmeņa speciālisti četru cilvēku sastāvā.

Odnoklassniki vadītājs Iļja Širokovs: «Mēs augsti vērtējam jaunus cilvēkus, kas spēj piedāvāt neierastus risinājumus un meklējam šos talantus studentu – topošo IT speciālistu vidū. Čempionāta mērķis bija sniegt studentiem iespēju apliecināt iegūtas programmēšanas prasmes praktiskos uzdevumos, kas pietuvināti IT speciālista ikdienas darbam. Jāatzīst, ka uzdevumi nebija no vienkāršākajiem un jauniešiem viegli negāja, tomēr uzvarēja stiprākie un centīgākie.»

Čempionāta uzvarētāji Deniss Prohorenko un Aleksejs Voroncovs atklāj:«Pildījām uzdevumus pamazām. Kad termiņi sāka spiest, sarāvām. Abi strādājam, tāpēc cīnījāmies pa vakariem, savstarpēji sazinoties caur skype. Dažbrīd saskārāmies ar grūtībām, vēl nezināmām lietām, vajadzēja meklēt papildu informāciju. Darba procesā guvām jaunas zināšanas un vērtīgu pieredzi. Bija vēlme noplēst plakātus no RTU ziņojumu dēļiem, lai nebūtu konkurentu, taču, protams, to nedarījām. Tagad jūtamies ļoti apmierināti ar pašu paveikto un saņemto apbalvojumu.»

Kā jau iepriekš ziņots, čempionāts norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā no 2. aprīļa līdz 11. maijam studentiem bija iespēja apliecināt savas spējas praksē, izpildot uzdevumu un iesūtot risinājumu elektroniski, savukārt finālā 25. maijā komandām dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumi bija jārisina klātienē – Odnoklassniki birojā. Uzdevumibija saistīti ar sociālā tīkla Odnoklassniki mūzikas servisa pilnveidošanu.

Odnoklassniki ir viens no Runeta lielākajiem un dinamiski attīstošākajiem sociāliem tīkliem, kurš pieder Mail.Ru Group holdingam –lielākājai interneta kompānijai krieviski runājošo tīkla segmentā, Runeta līderim pēc unikālo lietotāju ikmēneša apmeklējuma skaita. Rīgas,Maskavas un Sanktpēterburgas birojos strādā ap 250 darbinieku. Odnoklassniki.ru ir vairāk nekā 150 000 000 reģistrētie lietotāji.

RTU Informācijas centrs

11. jūnijs, 2012 plkst. 13:28