RTU jaunievēlētais rektors: «Cilvēki ar diplomu tehniskajā specialitātē bez darba nepaliks.»

20. janvāris, 2011

Laikraksts «Izglītība un Kultūra» (20.01.2011.) publicējis interviju ar pagājušā gada nogalē jaunievēlēto Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki, kurā viņš dalās nākotnes plānos, kā vajadzētu attīstīties RTU un augstākajai izglītībai Latvijā.

20.01.2011.

Jautāts, kādu jaunais rektors redz RTU tuvāko un tālāko nākotni, viņšatbild, ka paredzējis sasniegt tādu līmeni, lai zinātniskajai pētniecībai piesaistītie līdzekļi pārsniegtu budžeta dotāciju augstākajai izglītībai. L. Ribickis atzīst, ka universitātei ir jākļūst internacionālākai, kā arī intensīvi jāstrādā, lai tuvākajā laikā – 3 līdz 4 gados – vēl vismaz divas fakultātes pārvietotos uz Ķīpsalas studentu pilsētiņu.

L. Ribickis uzskata, ka milzīgais absolventu skaits ir labākā RTU reklāma šajā laikā, kad augstskolas intensīvi sacenšas par studentu piesaisti. Kopš RTU pirmsākumiem RTU ir ap 100 tūkstošiem absolventu. Jaunievēlētais rektors uzskata, ka daudzos absolventus vajadzētu vairāk mudināt veidot pašiem savus uzņēmumus.

Raksts laikrakstā «Izglītība un Kultūra» (20.01.2011.)

RTU Informācijas centrs

20. janvāris, 2011 plkst. 12:25