RTU izstādē «Skola 2011» prezentēja 134 studiju programmas

28. februāris, 2011

No 3. līdz 6. martam Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedalījās 17. starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2011» Ķīpsalā, kur prezentēja 134 studiju programmas, organizēja tehniskās jaunrades darbnīcas un prāta spēļu turnīrus, kā arī demonstrēja aviosimulatoru un dirižabli.

Skatīt galeriju

skola-2011.jpgRTU starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2011» bija iekārtots 108 m2 plašs stends, kurā strādāja un apmeklētājus konsultēja apmēram 40 RTU studenti un mācībspēki.

RTU sniedza informāciju par dienas, vakara un neklātienes inženierzinātņustudiju norisi un uzņemšanas noteikumiem 55 pamatstudiju (bakalaura un koledžas), 57 augstākā līmeņa (maģistra) un 22 doktora studiju programmās, ko var apgūt astoņās RTU fakultātēs, RTU Valodu institūtā, RTU Rīgas Biznesa skolā un RTU filiālēs Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī.

Lai noskaidrotu nākotnes studiju programmas izvēli, interesenti RTU stendā varēja aizpildīt testu, ar kura palīdzību bija iespējams noteikt, kura studiju joma ir vispiemērotākā.

RTU stendā darbojās arī divas tehniskās jaunrades darbnīcas, kurās ikviens varēja likt lietā radošo talantu un fantāziju, lai pārbaudītu savus spēkus vulkāna aktivizēšanā un izlietotu bateriju «atdzīvināšanā».Azartiskākie izstādes viesi bija aicināti piedalīties prāta spēļu – šaha un dambretes – turnīros un iegūt pārsteiguma balvas.

RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Aviācijas institūts piedāvāja izmēģināt aviosimulatoru datorā, aplūkot deltaplānu un dažādas iekārtas,kas tiek izmantotas aviotransporta tehniskajai apkopei. Savukārt RTU transporta programmu pārstāvji prezentēja dirižabli.

Lai novērtētu inženieru lomu jaunu tehnoloģiju un risinājumu ieviešanā un visas tautsaimniecības attīstībā, izstādes apmeklētājiem RTU stendā bija iespēja apskatīt arī RTU studentu un mācībspēku izstrādātus produktus.

«RTU ir lielākā un spēcīgākā tehnoloģiju universitāte Latvijā. Tieši mūsu universitāte ir izveidojusi vismodernākos tehniskos līdzekļus, kas studiju procesu padara kvalitatīvāku un efektīvāku – tā ir e-studiju vide, piekļuve pasaules elektroniskajām zinātnisko rakstu datubāzēm, videokonferenču iespējas utt. Mums ir daudz izcilu zinātnieku un mācībspēku, kas ir īsti profesionāļi savās jomās. Netrūkst arī zinātkāruun centīgu studentu. Bet galvenais ir tas, ka RTU absolventi ir pieprasīti darba tirgū Latvijā un visā pasaulē,» stāsta RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis un aicina skolēnus, viņu vecākus un skolotājus sekot līdz reportāžām no izstādes norises vietas RTU profilā sociālajos tīklos un uzzināt par aktuālajiem studiju piedāvājumiem inženierzinātņu un dabaszinātņu jomās.

RTU starp visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm ir lielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Arī šogad valsts budžeta finansētajās vietās RTU tiks uzņemti aptuveni 1800 pirmkursnieki.

Interesenti, kas par RTU studiju programmām vēlas iegūt detalizētāku informāciju, aicināti apmeklēt arī RTU Atvērto durvju dienu, kas šogad notiks 9. aprīlī no plkst. 10 RTU centrālajā ēkā Rīgā, Kaļķu ielā 1.

RTU Informācijas centrs

28. februāris, 2011 plkst. 14:44