RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci apmeklējuši 140 interesentu

29. septembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci 29. septembrī apmeklēja 140 interesentu, tostarp 52 uzņēmumu un organizāciju pārstāvji.

Skatīt galeriju

ijtk_29.09.2011.jpg Konferencē bija ieradušies pārstāvji no tādiem uzņēmumiem un organizācijām kā AS «Exigen Services Latvia», SIA «Komerccentrs DATI grupa», «Accenture», SIA «Livland», SIA «HC Betons», SIA «J. Smilgas Tehnoloģiskais birojs», SIA «Betonelements», SIA «Edmar Group», SIA «CraftW», SIA «Arnolds», LR Ekonomikas ministrija, LR Aizsardzības ministrija, LR Patentu valde, Rīgas dome u. c.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē RTU zinātnieki prezentēja 30 pētniecības projektus, kuru rezultātā rasti jauni risinājumi dažādām tehnoloģijām un veikti būtiski atklājumi.

Kā norādīja RTU zinātņu prorektora vietnieks profesors Tālis Juhna, RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference ik gadu sekmīgi sasniedz galveno mērķi – veido saikni starp uzņēmējiem un zinātniekiem: «Konferencēs, kas RTU notiek jau piekto gadu, zinātnieki kopumā piedāvājuši vairāk nekā 300 ideju inovatīviem produktiem. Prieks, ka ar katru gadu šīs idejas kļūst arvien pietuvinātākas tam galaproduktam, kuru uzņēmēji grib redzēt. Ceru, ka arī šī konference būs stimuls jaunu sadarbības līgumu slēgšanai.»

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis novēlēja zinātniekiem aktīvāk patentēt jaunos izgudrojumus, sekmīgi īstenot un pārdot inovatīvās idejas.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē tika prezentēti 30 pētījumi būvniecībā, datorzinātnē un informācijas tehnoloģijā, enerģētikā un elektrotehnikā, elektronikā un telekomunikācijās, materiālzinātnē un lietišķā ķīmijā, biomateriālu jomā un biotehnoloģijās, transportā un mašīnzinībās.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci organizēja RTU Zinātņu daļas Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

RTU Informācijas centrs

29. septembris, 2011 plkst. 16:20