RTU iedibina jaunu tradīciju, rīkojot vasaras nometni pamatskolas skolēniem

21. jūnijs, 2011

Aizsākot jaunu tradīciju ar mērķi popularizēt tehniskās zinātnes, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) laikā no 27. jūnija līdz 3. jūlijam pirmo reizi rīko vasaras nometni 8. un 9. klases skolēniem «Pasaule pieprasa tehniskos prātus».

Nometnē piedalīsies 30 dažādu vidējo izglītības iestāžu 8. un 9. klases beidzēji no visiem Latvijas reģioniem.

«Laikā, kad strauji mainās pieprasījums par labu tehniskajām zinātnēm unpasaule aizvien aktīvāk pieprasa tehniskos prātus, esam nolēmuši paši spert pirmo soli pretim potenciālajiem studentiem, jau pamatskolas laikāpiedāvājot iespēju iepazīties ar universitātē notiekošo,» stāsta RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, piebilstot, ka izpratne par karjeruskolēniem neveidojas vienas dienas laikā un šajā procesā sava iniciatīva jāuzņemas arī universitātēm.

Nometnes laikā skolēni iepazīsies ne tikai ar dažādām RTU fakultātēm, bet arī tiksies ar RTU studējošajiem ārvalstu studentiem, RTU Studentu parlamenta pārstāvjiem, Robotikas klubu, RTU Zinātnisko bibliotēku, apmeklēs Latvijas Banku un RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru.

Skolēni darbosies dažādās radošās darbnīcās, tādā veidā iepazīstot inženieru laboratorijas un zinātnieku izgudrojumus. Robotikas klubs parādīs dažus robotus – astoņriteņu robotizētu platformu un sacensību disciplīnu robotus, līnijsekotāju robotus un sumo, iepazīsies ar «Robotino» robotu, kuru skolēni varēs programmēt paši. RTU ir sportiska augstskola, tāpēc skolēniem nometnes laikā tiks piedāvātas arī sporta nodarbības. Skolēniem būs iespēja arī iepazīt Vecrīgas arhitektūru un apmeklēt Jūgendstila muzeju.

Lai apzinātu potenciālos nometnes dalībniekus, RTU izsūtīja īpašu uzaicinājumu Latvijas skolām, aicinot pieteikties skolēnus, kurus interesē tehniskās zinātnes. Skolēniem bija jāuzraksta eseja «Kā es redzu savu nākotni un pasaules attīstību pēc 10 gadiem».

Nometni atbalsta: «Fazer», «Pasažieru vilciens», «Swedbank»,  «Tallink», «Venden» un RTU struktūrvienības.

Vairāk informācijas par nometni www.rtu.lv/skolenunometne.

SSAD

21. jūnijs, 2011 plkst. 10:08