RTU FC triumfē Rīgas kausa izcīņā futbolā

4. oktobris, 2011
.
.
.

Pirmdien, 3. oktobrī, Daugavas stadionā RTU FC ar rezultātu 3:1 pārspēja pērnā gada uzvarētājus FK «Flaminko-Monarhs», līdz ar to uzvarot Rīgas kausa izcīņā. RTU Informācijas centrs uz sarunu aicināja jauno čempionu galveno treneri Pāvelu Fjodorovu, kurš pastāstīja tuvāk par mača gaitu, kā arī ieskicēja komandas nākotnes aprises.

Treneris izteica ļoti lielu prieku ne tikai par demonstrēto sniegumu un uzvaru fināla spēlē, bet arī par izturību un cīņas sparu, kas neesot pametis komandu visas sezonas garumā. Runājot par pašu maču, tad abu komandu izpildījumā tas neesot bijis pats skatāmākais, pamotojot to ar milzīgo atbildību un uztraukumu. Pirmajā puslaikā pretinieki FK «Flaminko-Monarhs» vairāk kontrolēja bumbu, taču bīstamāki uzbrukumi padevās RTU futbolistiem. Un tomēr – pēc pirmā puslaika rezultāta tablo attēloja vien divas neizteiksmīgas nulles.

Otrajā puslaikā komandas treneris veica spēlētāju maiņas, tādējādi pārkārtojot spēles zīmējumu no izvietojuma «1-4-5-1» uz «1-4-4-2». Spēle ar diviem izteiktiem uzbrucējiem esot nesusi vajadzīgo rezultātu – trīs bezatbildes vārti. Treneris atzina, ka rezultāts tomēr neatainoja patiesos spēku samērus un spēles gaitu, jo laukumā atradās vienlīdzīgi pretinieki. FK «Flaminko-Monarhs» mača izskaņā tomēr guva goda vārtus.

Lai pasvītrotu panākuma nozīmīgumu, treneris atzīmēja: «Finālā mēs uzvarējām pērnā gadā Rīgas kausa ieguvējus, bet pusfinālā – esošos regulārā čempionātā uzvarētājus». Treneris optimistiski skatās nākotnē, jo komanda un infrastruktūra ap to ir tikai «pamperos» – aizvadīta pirmā sezona Latvijas čempionāta 2. līgā, bet nākotnes plānos ietilpst dalība jau augstākā līmenī – Latvijas čempionāta 1. līgā. Šobrīd komandā spēlē RTU studenti, un daži no viņiem agrāk ir spēlējuši dažāda vecuma Latvijas jauniešu futbola izlasēs. Šai komandai veidojas augstvērtīga piramīda, un pirmie panākumi ir acīmredzami. «96. gadā dzimušo zēnu komanda ļoti veiksmīgi startē Rīgas čempionātā, un tās sastāvā jau tagad ir daži spēlētāji, kurus nākotnē saista ar lielo komandu».

Sarunas nobeigumā treneris izteica pateicību RTU vadībai, RTU Sporta klubam un RTU Futbola centram par sniegto atbalstu, jo bez tā nebūtu iespējama ne sezona, ne panākums tās izskaņā.