RTU dokumenti tiks pieņemti vēl četras dienas

23. jūlijs, 2009

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu uzņemšana jau pusē: aizritējušas pirmās četras jauno studentu uzņemšanas dienas, pieteikumus studijām RTU pieņems vēl četras dienas – 24., 25., 27. un 28. jūlijā. Kopumā studijām RTU līdz 23. jūlija plkst. 17 tika saņemti 7053 pieteikumi.

23.07.2009.

Studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā šobrīd liecina parto, ka populārākās reflektantu vidū ir Inženierekonomikas un vadībasfakultāte, Transporta un mašīnzinību fakultāte un Datorzinātnes uninformācijas tehnoloģijas fakultāte.

Inženierekonomikas un vadības fakultātē studijām saņemti 1878pieteikumi, Transporta un mašīnzinību fakultātē – 1084, Datorzinātnesun informācijas tehnoloģiju fakultātē – 1030, Elektronikas untelekomunikāciju fakultātē – 677, Būvniecības fakultātē – 661,Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē – 569, Materiālzinātnes unlietišķās ķīmijas fakultātē – 491, Arhitektūras un pilsētplānošanasfakultātē – 156 pieteikumi.

Starp RTU filiālēm līdere ir Daugavpils filiāle – 275 pieteikumi.Liepājas filiālē – 154, Ventspils filiālē – 44, Valodu institūtā – 34pieteikumi.

RTU jauno studentu uzņemšanas statistika studiju programmu griezumāliecina par to, ka populārākā studiju programma RTU ir «Uzņēmējdarbībaun vadīšana», kurā saņemti 477 pieteikumi studijām.  Otra populārākāRTU pamatstudiju programma ir «Telekomunikācijas» (418 pieteikumi),trešā – «Informācijas tehnoloģija» (391 pieteikums), ceturtā –«Datorsistēmas» (347 pieteikumi), piektā – «Enerģētika unelektrotehnika» (330 pieteikumi), sestā – «Starptautisko ekonomiskosakaru organizēšana un vadība» (290 pieteikumi).

Analizējot pieteikumu skaitu RTU inženiertehniskajās studijuprogrammās, RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts pauda prieku par to, kajau šobrīd, kad RTU uzņemšana ir tikai pusē, iespējams prognozēt, kauzņemšanas plāns RTU, visticamāk, tiks izpildīts.

Popularitātes ziņā vislielākais progress šogad jūtams programmām,kuras piedāvā Transporta un mašīnzinību fakultāte – «Automobiļutransports» (196 pieteikumi uz 40 valsts budžeta studiju vietām);«Aviācijas transports» (173 pieteikumi uz 35 valsts budžeta studijuvietām), «Medicīnas inženierija un fizika» (100 pieteikumi uz 30 valstsbudžeta studiju vietām), kā arī programmām, kuras piedāvā Enerģētikasun elektrotehnikas un Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte –«Enerģētika un elektrotehnika» (330 pieteikumi uz 110 valsts budžetastudiju vietām); «Telekomunikācijas» (418 pieteikumi uz 150 valstsbudžeta studiju vietām). Joprojām pieprasītas ir arī ķīmijas un ķīmijastehnoloģijas programmas, kā arī programma «Būvniecība» (284 pieteikumiuz 60 valsts budžeta studiju vietām). Reflektanti ļoti aktīvi piesakāsarī uz programmu, kas šogad RTU tiek piedāvāta pirmo gadu – «Finanšuinženierija» (79 pieteikumi uz 10 valsts budžeta studiju vietām).

Lai gan iepriekšējos gados, analizējot reflektantu izvēli,iezīmējusies tendence eksakto zinātņu sarežģītības dēļ masveidāizvēlēties humanitāro zinātņu studijas, šogad RTU uzņemšanasstatistika, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu aizvadītajā gadā, iriepriecinoša. RTU eksperti atzīst, ka, iespējams, sevi attaisnojisobligātais centralizētais eksāmens matemātikā, kuru vidusskolu beidzējikā obligāto šogad kārtoja pirmoreiz un bez kura rezultātiem studijasinženiertehniskajās programmās nav iespējamas.

Kā ziņots, RTU kopš 20. jūlija notiek jauno studentu uzņemšanapamatstudiju programmās. Jauno studentu uzņemšana RTU Rīgā un tāsfiliālēs – Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī – turpināsies līdz 28.jūlijam. RTU uzņemšanas statistiku iespējams aplūkot RTU mājaslapassadaļā «Uzņemšana».

RTU Informācijas centrs

23. jūlijs, 2009 plkst. 22:26