RTU asociētā profesore stāsta par Dizaina tehnoloģiju institūta sadarbību ar armiju

17. marts, 2017
Dizaina tehnoloģiju institūta Antropometrijas laboratorijas vadošā pētniece asociētā profesore Inga Dāboliņa. Ekrānuzņēmums

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas laboratorijas Dizaina tehnoloģiju institūta Antropometrijas laboratorijas vadošā pētniece asociētā profesore Inga Dāboliņa LTV1 raidījumam «Karalis Te» 16. martā stāsta par antropometrijas zinātni un RTU speciālistu sadarbību ar armiju.

I. Dāboliņa skaidro, ka RTU Antropometrijas laboratorija sadarbojas ar armiju, jo armijai ir konkrētas vajadzības, kuras tāpat ikdienišķi atrisināt ne vienmēr ir iespējams. Antropometrijas interešu centrā ir cilvēka auguma mērīšana.

Raidījums viesojas arī SIA «SRC Brasa», kas nodarbojas ar armijas un policijas apģērbu ražošanu. RTU, «SCR Brasa» un Rīgas Stradiņa universitāte kopīgi darbojas projektā, kurā izstrādā karavīru individuālo aizsardzības sistēmu, kas aptver gan visu karavīra uzkabi, gan formastērpus, kā arī to testē. Plašāk pa RTU dalību projektā.

Sižetu par RTU Antropometrijas laboratoriju to var noskatīties filmu studijas «VFS Films» mājaslapā (sākot no 9. minūtes, 14. sekundes).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

17. marts, 2017 plkst. 10:14