RTU aicina jaunos sporta talantus pieteikties īpašajām budžeta vietām

15. februāris, 2022
.
.
.
Skeletoniste un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente Dārta Estere Zunte. Foto: bobslejs.lv

Sākot no 15. februāra līdz 16. maijam, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina jaunos sporta talantus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās, lai varētu veidot duālu karjeru – gan nodarboties ar sportu, gan arī paralēli iegūt augstāko izglītību. 2022./2023. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 25 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētajā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

«Uzņemot jaunos sportistus īpašajās budžeta vietās, RTU viņus atbalsta un motivē gan sasniegt arvien jaunas virsotnes sportā, gan arī iegūt augsta līmeņa augstāko izglītību, kas lieti noderēs, beidzot sportista karjeru. RTU iespējams veiksmīgi apvienot sportista karjeru ar studijām, jo sportisti studē pēc individuāla plāna, kas viņiem ļauj gan piedalīties treniņos un sacensībās, gan arī sekmīgi mācīties. Pie tam RTU īpašās budžeta vietas sportistiem piešķir uz visu studiju laiku, ne tikai vienu gadu, līdz ar to sportisti var plānot gan savus nākotnes startus, gan studijas,» saka RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

Prasības kandidātiem: 

  • vismaz piecus gadus konkrēta komandu sporta veida spēlētājs vai Latvijas izlases kandidāts, vai arī Latvijas izlases dalībnieks individuālajos sporta veidos;
  • vidējā gala atzīme – ne zemāka par 7 iepriekšējā izglītības līmenī;
  • aktīva iesaiste atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs. 

Pretendentiem aizpildīts iesniegums un konkursa nolikumā norādīto dokumentu kopijas jāsūta RTU Sporta centram uz e-pastu , vēstules tematā (subject) obligāti norādot: «Pieteikšanās RTU budžeta vietai sportistiem 2022./2023.studiju gadā». Ja pretendents tiks uzaicināts uz pārrunām, tad pārrunu laikā viņam būs jāuzrāda dokumentu oriģināli. 

Pārrunas tiks organizētas no 1. līdz 8. jūnijam atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī – vai nu klātienē, vai tiešsaistē – un par tām katru pretendentu informēs personīgi. Tāpat personīgi uz pārbaudes treniņiem, kas paredzēti 17.–30. maijā, tiks aicināti pretendenti, kuri nodarbojas ar komandu sporta veidiem. 

RTU jau kopš 2015. gada atbalsta Latvijas labākos jaunos sportistus, piedāvājot viņiem studēt budžeta vietās pēc individuāla plāna, lai jaunie talanti varētu sporta treniņus un sacensības savienot ar studijām. RTU mācās daudzi jaunie sportisti, piemēram, bobslejisti Dāvis Kaufmanis, Lauris Kaufmanis, skeletoniste Dārta Estere Zunte, volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, paralimpiskā kērlingiste un paukotāja Poļina Rožkova, šķēpmetējs Patriks Gailums, kalnu slēpotāja Liene Bondare. 

Nolikums «Par Rīgas Tehniskās universitātes budžeta vietu piešķiršanu sportistiem»

RTU studiju programmas

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. februāris, 2022 plkst. 1:14

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi