«ROBO RIGA» aicina interesentus uz meistarklasi par ūdens kartēšanu un datu analīzi

11. oktobris, 2023
Autonoma bezpilota platforma jeb drons «OTTER» veic gan zemūdens, gan virsūdens mērījumus. Publicitātes foto

19. oktobrī peldošajā darbnīcā «NOASS» un tai piegulošajā ūdens testu akvatorijā «N-LAB WATERBOX» notiks meistarklase par ūdens kartēšanas principiem un datu analīzi.

Pasākums sāksies plkst. 10, kad ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēja SIA «LVR Flote» drona «OTTER» komanda sāks uzmērīt «N-LAB WATERBOX» akvatorijas gultni. Savukārt plkst. 12.45 sāksies meistarklase studentiem un interesentiem par gultnes uzmērīšanas principiem, iegūtajiem datiem un to izmantošanu. Tiks apskatīts uzmērīšanā iegūtais rezultāts un demonstrēta gan «OTTER» iekārta, gan tās aprīkojums. Meistarklasi turpinās (plkst. 13.15) Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Agris Ņikitenko ar lekciju par datu analīzi.

«OTTER» ir autonoma bezpilota platforma jeb drons, kas veic gan zemūdens, gan virsūdens mērījumus. Drons ir aprīkots ar daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos. Ierīce nodrošina 100% gultnes reljefa uzmērījumu, kas veicina kuģošanas drošību, kalpo satiksmes organizēšanai un attīstības plānošanai. Tā ir videi draudzīga, mobila tehnoloģija, ar kuru var veikt zemūdens un virsūdens konstrukciju uzmērīšanu.

«ROBO RIGA» ir RTU Zinātnes un inovāciju centra un «N-LAB radošā un inovāciju centra veidota kopiena ar mērķi attīstīt robotikas tehnoloģiju izcilību Latvijā un starptautiskā līmenī, veicināt jauniešu ieinteresētību robotikā un inovācijās un popularizēt Rīgu un tās akvatoriju potenciālu. Jau nākamgad gaidāms festivāls «ROBO RIGA 2024», kas iecerēts kā vairāku dienu tehnoloģiju pasākums ar sacensībām, darbnīcām un diskusijām par ekoloģiju, urbāno nozaru attīstību, robotikas un autonomijas risinājumiem. «ROBO RIGA» festivāls tiek organizēts sadarbībā ar SIA «Latvijas Mobilais Telefons» un mākslas centru «NOASS».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. oktobris, 2023 plkst. 11:00