Rīgas Tehniskajā universitātē «zaļākie» studenti

16. novembris, 2009

Pirmās izglītojošās vienas nakts piedzīvojumu nometnē «Studentu Zaļā nakts», kas aizvadītajā nedēļā notika Jelgavā, erudītākās, zinošākās, zaļāk domājošās un saliedētākās komandas titulu ieguva komanda no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), kapteine Līga Mežmale.

16.11.2009.

«Zaļās nakts» uzvarētājkomanda balvā saņēma dāvanu karti atpūtai viesu namā «Saulgoži», ko varēs izmantot, piedzīvojot senās latviešu pirts rituālu un relaksāciju koka kublā, peldi dīķī un nakšņošanu pirts mājā.

Otro vietu «Zaļajā naktī» izcīnīja apvienotā RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Latvijas Universitātes studentu komanda (kapteine Marta Lanģe), bet trešo – LLU komanda (kapteine Astra Klāsena).

Jau ziņots, ka «Studentu Zaļā nakts» ir nometne, uz kuru gadskārtējo Jelgavas Studentu dienu laikā aicināja Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Valsts mežiem. Pasākums pulcēja 20 komandas (120 studentus) no Latvijas aktīvākajām augstskolām – RTU, LLU, LU, ViA, biznesa augstskolas «Turība». Šīs komandas lielā konkurencē priekšatlases kārtā ieguva vislielāko punktu skaitu un tiesības piedalīties nakts piedzīvojumu nometnē.

Nometnē «Zaļā nakts» zinošu un populāru vides speciālistu virsvadībā, darbojoties sešās darbnīcās, studenti ieguva daudzpusīgas zināšanas par vides jautājumiem: «Pētnieciskā vides žurnālistika Latvijā» (vadītājs vides žurnālists Māris Olte), «Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi» (vadītāja Latvijas Zaļā punkta padomes priekšsēdētāja Undīne Būde), «Globālie vides procesi» (vadītājs žurnāla «Ilustrētā Zinātne» redaktors Vents Zvaigzne), «Eko dzīve» (vadītāja žurnāla «Vides Vēstis» galvenā redaktore Anitra Tooma), «Āra dzīve» (vadītājs āra dzīves apmācību centra «Pelēkais vilks» instruktors Nils Klints), «Mežs – dabas plaušas – vides situācijas spogulis» (vadītāja «Latvijas Valsts meži» pārstāve Inga Miķēna). Pēc izglītojošajām nodarbībām komandas iegūtās zināšanas un prasmes izmantoja intelektuālā komandas spēlē – sacensībā. Nometnes «Studentu Zaļā nakts» vadītājs bija mūziķis, televīzijas un radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

RTU Informācijas centrs

16. novembris, 2009 plkst. 9:31