Rīgā iespēja bez maksas uzlādēt elektriskos transporta līdzekļus

6. decembris, 2011

Ceturtdien, 8. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis kopā ar AS «Latvenergo» un citu uzņēmumu pārstāvjiem atklāja elektrisko transporta līdzekļu bezmaksas uzlādes punktu tīklu.

Skatīt galeriju

el_auto.jpgPasākums notika «Origo» autostāvvietā, Stacijas laukumā 4. Tajā tika prezentēta iespēja uzlādēt elektriskos transporta līdzekļus noparastās rozetes – kā mobilos telefonus – vairākās autostāvvietās Rīgā:Stacijas lauk. 4, Z. A. Meirovica bulv. 8, Elizabetes ielā 55 un Baznīcas ielā 20/22.

Interese par elektriskajiem transportlīdzekļiem, t. sk., elektromobiļiem, pasaulē un Latvijā arvien palielinās. Tas saistīts gan ar prognozēm par naftas produktu pieejamības ierobežojumiem, gan nepieciešamību samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas un uzlabot gaisa kvalitāti pilsētās.

Elektrisko transporta līdzekļu bezmaksas uzlādes punktu tīkla darbību nodrošina SIA «EuroPark Latvia» sadarbībā ar «Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību» (BIMAB).

Informācija par jaunajiem uzlādes punktiem publicēta AS «Latvenergo» un BIMAB izveidotajā publisko uzlādes punktu interneta kartē, kur varēs iepazīties ar uzlādes punktu novietojumu Latvijā.

RTU Informācijas centrs

6. decembris, 2011 plkst. 9:43