Rektors svinīgi sveic «EuroFlorball» čempionus «RTU/Inspecta»

10. oktobris, 2011
.
.
.

Pirmdien, 10. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis svinīgi sveica pirmos «EuroFloorball» čempionu kausa ieguvējus – «RTU/Inspecta» florbolistus.

Skatīt galeriju

inspecta-eurofloorball.jpgRektors atzina, ka RTU administrācija augstu vērtē «RTU/Inspecta» sasniegumu. Kļūstot par pirmo Latvijas čempionvienību, kas ieguvusi «EuroFlorball» kausu, RTU florbolisti iznesuši gan valsts, gan universitātes vārdu Eiropā.

Svinīgās pieņemšanas sākumā RTU rektors universitātes administrācijas vārdā komandai pasniedza atzinības rakstu un naudas balvu 3000 latu vērtībā, lai tā sekmīgāk varētu sagatavoties dalībai vecā kontinenta prestižākajam florbola klubu turnīram «Champions Cup 2012».

Lai nākotnē komanda vēl vairāk akcentētu RTU vārdu ne tikai florbola laukumā, bet arī ārpus tā – katram spēlētājam tika uzdāvināta šlipse ar RTU ģerboni. Savukārt komandas kapteinis Ainārs Juškēvičs neaizmirsa par komandas un universitātes tradīcijām, pasniedzot LeonīdamRibickim iegūto trofeju un uzliekot kaklā medaļu, kā arī izteica pateicību RTU vadībai, ka tā palīdzēja sagatavoties atbildīgajam turnīram.

Pieņemšanā piedalījās arī «RTU/Inspecta» grupas vadītājs Pēteris Druķisun Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons. P. Druķis uzņēmuma vārdā apsolīja, ka komandu atbalstīs arī turpmāk, kā arī – komanda par uzvaru «EuroFloorball» turnīrā iegūs prēmijas.

Pieņemšanas noslēgumā tika nofotografēta komandas, universitātes administrācijas un atbalstītāju kopbilde, kurai bija arī sava pēcgarša –iegūtā trofeja tika iesvētīta ar glāzi šampanieša un svētku kliņģeri.

Jau ziņots, ka RTU 149. dzimšanas dienas nedēļa sākusies ar īpaši patīkamu ziņu – universitātes florbola komanda «RTU/Inspecta» 9. oktobrīPolijā izcīnījusi Eiropas čempionvienību «EuroFloorball Cup 2011» kausu. Otro sezonu startējot «EuroFloorball Cup» turnīrā, «RTU/Inspecta»florbolisti sasnieguši savu labāko rezultātu starptautiskajā arēnā.

Pirms «EuroFloorball» čempionu kausa «RTU/Inspecta» florbolisti divus gadus pēc kārtas kļuvuši par Latvijas čempioniem.

Izšķirošās spēles pagājušajā nedēļā notika Rakoņevicē (Polija), kurkomandai izdevās izcīnīt «EuroFloorball Cup 2011» kausu, apspēlējot Dānijas, Krievijas, Polijas un Igaunijas klubus. Dažas stundas pirms RTUkomandas Eiropas čempionvienību turnīrā triumfēja arī «RSU/Runway» meitenes. Pirms «RTU/Inspecta» un «RSU/Runway» uzvaras neviena Latvijas čempionvienība turnīrā «EuroFloorball» nav guvusi uzvaru. Paredzēts, ka turnīra «EuroFloorball Cup 2011» uzvarētāji nākamgad piedalīsies vecā kontinenta prestižākajā florbola turnīrā «Champions Cup 2012».

Pēdējo spēli cīņā par «EuroFloorball Cup 2011» kausu, «RTU/Inspecta» aizvadīja pret Igaunijas čempioniem SK «Augur». «RTU/Inspecta» pirmā perioda laikā atzina SK «Augur» pārākumu (1:2), taču Ainārs Juškēvičs otrās trešdaļas sākumā rezultātu izlīdzināja (2:2), bet perioda beigās pirmo reizi vadībā izvirzīja latviešus – 3:2. Pēdējā trešdaļā abas komandas guva pa diviem vārtiem, kur Latvijas klubam uzvaras vārtus atnesa – Kristians Lisovskis pēc Ata Blinda piespēles.  Spēles rezultāts, mača fināla svilpei skanot – 4:3, «RTU/Inspecta» labā.

Par šīs spēles labāko spēlētāju tika atzīts Atis Blinds. Viņam arī turnīra rezultatīvākā spēlētāja gods – 15 (5+10) punkti. 2. vietā AinārsJuškēvičs ar 12 (7+5) punktiem, bet 4. vietā Kristians Lisovskis ar 9 (8+1) punktiem. Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauti trīs «RTU/Inspecta» spēlētāji – Atis Blinds, Ainārs Juškēvičs un Ivo Preiss.

Komandas «RTU/Inspecta» treneri ir Sergejs Aleksandrovs un Andris Pīlups.