Rektors apmeklē Darmštates Tehnisko universitāti

18. janvāris, 2012

No 11. līdz 14. janvārim RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis viesojās Darmštates Tehniskajā universitātē, kur tikās ar universitātes vadību, kā arī ar vairāku fakultāšu dekāniem un institūtu direktoriem, lai  pārrunātu savstarpējās sadarbības iespējas studentu apmaiņas un pētniecības jomās.

Attēlā: Ziedu nolikšanas ceremonija pie M. Doļivo-Dobrovoļska atdusas vietas (no kreisās: rektors, M. Doļivo-Dobrovoļska mazmazdēls Francois Dolivo, grāmatas par M. Doļivo-Dobrovoļski autors profesors Gerhard Neidhoefer).

Vizītes laikā rektors apmeklēja arī vairākus Darmštates Tehniskās universitātes pētniecības centrus – Fraunhofer Institūtu, LOEWE Adaptronikas centru, kā arī  nanomateriālu pētniecības laboratoriju.

Savukārt vizītes noslēgumā rektors piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanasceremonijā pie bijušā RPI studenta, vēlāk Darmštates Tehniskās universitātes darbinieka, Mihaila Doļivo-Dobrovoļska atdusas vietas, kā arī  apmeklēja svinīgo semināru, veltītu slavenā izgudrotāja 150. dzimšanas dienai.

Darmštates Tehniskā universitāte dibināta 1877. gadā.  Pēc Vācijas biznesa žurnāla «Wirtschaftswoche» veiktās aptaujas atzīta par vienu no labākajām universitātēm Vācijā, ir izcils pētniecības un studiju centrs. Galvenie pētniecības virzieni – mašīnbūve, materiālzinātne, elektrotehnika un elektronika, kā arī informācijas tehnoloģijas.

Rektorāts

18. janvāris, 2012 plkst. 12:31