Reitings «Eduniversal»: RTU īsteno prestižāko biznesa izglītību Latvijā

15. novembris, 2023
.
.
.
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāns Aldis Čevers ar apliecinājumu par RTU pozīciju reitingā «Eduniversal». Foto: Armins Ronis, RTU

Pasaules labāko biznesa skolu reitinga «Eduniversal» reputācijas vērtējumā Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte (RTU IEVF) un RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) saņem augstāko novērtējumu Latvijā. RTU IEVF un RBS jau septīto gadu pēc kārtas prestižajā reitingā iekļautas četru palmu līgā, kas apliecina augstu akadēmisko līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā.

Augstais novērtējums reitingā ir apliecinājums pārdomātai RTU ilgtermiņa internacionalizācijas politikai, izvēloties sadarboties ar atzītām pasaules universitātēm, veidot plašu partneraugstskolu tīklu pasaulē un iesaistīties starptautiskos augstākās izglītības konsorcijos. Nozīmīga loma ir arī RTU IEVF un RBS vadības un mācībspēku aktivitātei, veidojot plašu biznesa izglītības un inovāciju profesionāļu tīklu, iesaistoties nozares asociācijās, piedaloties zinātniskajās konferencēs, vērtējot un uzlabojot biznesa izglītības kvalitāti starptautiskajā līmenī, veidojot kopīgas studiju programmas. Vērtējumu pozitīvi ietekmē arī fakts, ka RTU mērķtiecīgi strādā, lai uzlabotu savu sniegumu dažādos starptautiskajos reitingos. 

Starptautiskajā universitāšu un biznesa skolu reitingā «Eduniversal Business Schools Ranking» iekļautas 1000 pasaules labākās augstākās izglītības iestādes, kas nodrošina biznesa un vadības izglītību. Četru palmu līgā iekļautas 200 biznesa augstskolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi. Kopumā reitingu veido piecu palmu līga. 

Reitingu veido Francijas reitingu aģentūra un konsultāciju kompānija «SMBG», kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos. Reitinga mērķis ir izveidot labāko augstskolu sarakstu, kas palīdzētu studentiem izvēlēties piemērotākās universitātes un biznesa skolas Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu rekomendācijām. Būtisks reitinga mērķis ir arī studentu un akadēmiskā personāla mobilitātes veicināšana. 

RTU IEVF ir šobrīd lielākā RTU fakultāte, kur studenti iegūst starptautiski augstu novērtētu izglītību dažādās vadības, administrēšanas, ekonomikas, drošības, tehnoloģiju, sistēmu un nozaru pārvaldības jomās. Fakultātē īstenotās studiju programmas ir tieši orientētas uz Latvijas ilgtspējas mērķu sasniegšanu, tās veicina citās RTU fakultātes radīto inženierzinātņu izgudrojumu un inovāciju pilnvērtīgu komercializāciju, kas ir būtiski tautsaimniecības attīstībai Latvijā. 

Vairāk informācijas par reitingu.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. novembris, 2023 plkst. 12:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi