«Rail Baltica» paver plašas karjeras iespējas dzelzceļa jomā, mudina iegūt izglītību

23. aprīlis, 2021
.
.
Konceptuāla ātrgaitas vilciena vizualizācija. Vizualizācija: «Rail Baltica»

Ātrgaitas dzelzceļa «Rail Baltica» īstenošanai nepieciešams liels skaits kvalificētu speciālistu; «Eiropas dzelzceļa līnijas» projekta ieviesēji aicina gūt konkurētspējīgu izglītību un saistīt savu karjeru ar šo gadsimta projektu.

«Jau tuvākajos gados, turpinot projekta «Rail Baltica» attīstības nākamos posmus, tiks radītas līdz 13 tūkst. jaunas darba vietas dzelzceļa un ar to saistītajās būvniecības nozarēs un vairāk nekā 24 tūkst. saistītajās nozarēs – tādās kā loģistika, ražošana, viesmīlība. Tas nozīmē, ka izglītības sistēmai ir jābūt gatavai piegādāt šos jaunos speciālistus,» intervijā Latvijas Radio norāda «Eiropas dzelzceļa līnijas» Kaspars Vingris. Vienlaikus viņš atzīst, ka kvalificētu speciālistu trūkst un jāvairo studentu interese par dzelzceļa jomu. 

«Ikdienā vadot uzņēmumu, jāsastopas ar apstākļiem, ka šis reputācijas darbs ir visai izaicinošs, un redzam, ka jauno speciālistu apjoms nav pietiekams,» Latvijas Radio teic K. Vingris. Viņš to pamato ar datiem – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 2016. līdz 2018. gadam bijuši tikai 40 dzelzceļa inženieru pieteikumi, 2021. gadā – vien pieci. Arī profesionālajās izglītības iestādēs dzelzceļa joma nav pieprasītākā, lai arī tā aptver plašu specialitāšu spektru, tostarp būvdarbus.

Efektīvai «Rail Baltica» infrastruktūras pārvaldībai speciālisti vajadzīgi jau šodien, konferencē «21.gs. dzelzceļš Latvijā: izaicinājumi un iespējas izglītībā» papildina uzņēmuma «Rail Baltica» Infrastruktūras pārvaldības departamenta vadītājs Artūrs Caune. Vēl lielāks dažādu speciālistu skaits būs nepieciešams tad, kad ātrgaitas dzelzceļa līnija jau funkcionēs, pārvadājot pasažierus un kravas. Būs nepieciešami inženieri, dažādu jomu tehniķi, loģistikas un piegāžu ķēžu speciālisti, multimodālu pārvadājumu organizēšanas profesionāļi, vilcienu vadītāji, eksperti, kas nodrošinās dzelzceļa satiksmes organizēšanu, dispečeru dienesta darbu, infrastruktūras un ritošā sastāva apkopi utt. 

Latvijas Radio sarunu ar K. Vingri var noklausīties šeit. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. aprīlis, 2021 plkst. 13:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi