Profesors Krastiņš: Jauniešus piesaista RTU izglītības programmas oriģinalitāte un plašums

27. janvāris, 2017
RTU Eiropas Savienībā patlaban ir vienīgā augstākās izglītības iestāde, kurai ir akreditēta bakalaura programma muitnieku izglītošanā, LTV7 stāstīja RTU profesors Aivars Vilnis Krastiņš. Foto - raidījuma «Dzīve šodien» datorattēls

Latvijas un arī citu valstu jauniešus piesaista Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF) apgūstamās muitas zinību programmas oriģinalitāte, kā arī iegūstamais plašais zināšanu spektrs. Tā uzskata IEVF Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš, kurš par muitas darbu stāstīja LTV7 raidījumā «Dzīve šodien».

Profesors raidījumā pastāstīja, ka RTU speciālisti arvien vairāk darbojas aiz Latvijas robežām, piemēram, tagad kopā ar robežsargiem un Lietuvas muitniekiem palīdz Centrālāzijas valstīm izveidot visu dienestu sakoordinētu un integrētu robežsardzes sistēmu. Otrs sadarbības virziens ar šīm valstīm – palīdzēt izveidot muitas izglītības sistēmu. Kā stāsta A. V. Krastiņš, RTU izstrādāta distancētas izglītības sistēma un noslēgts īpašs sadarbības līgums ar Taškentas Augstāko militāro muitas institūtu Uzbekistānā, kur no decembra Latvijas mācībspēki sākuši lasīt lekcijas.

Stāstot par Latvijas muitnieku izglītību, A. V. Krastiņš teica, ka RTU 1994. gadā bija viena no pirmajām augstākās izglītības iestādēm, kas izveidoja triju līmeņu muitas izglītības programmu. «Ar laiku tika sagatavoti arī nodokļu speciālisti, tagad apmācām ne tikai muitniekus, bet arī Latvijas tautsaimniecības speciālistus, un nu Latvijas valsts dienestā strādā vairāk nekā 1000 mūsu absolventu,» raidījumā stāsta profesors.

RTU Eiropas Savienībā patlaban ir vienīgā augstākās izglītības iestāde, kurai ir akreditēta bakalaura programma muitnieku izglītošanā un viena no divām maģistra programmām, teica A. V. Krastiņš. Viņš arī uzsvēra, ka starptautiskajā augstākās izglītības reitingā «Eduniversal» RTU IEVF maģistra studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» ierindojusies 37. vietā starp 50 pasaules labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām nodokļu administrēšanas jomā.

LTV7 raidījums «Dzīve šodien» (26.01.2017.)

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

27. janvāris, 2017 plkst. 12:13