Prezentē Latvijas energotaupības plānu

30. jūnijs, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē (RTU EEF) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā pabeigts pētījums par «Latvijas atjaunojamo energoresursu izmantošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas modeli un rīcības plānu». Darbs tika sākts 2009. gada janvārī, un tas ir turpinājums 2008. gadā izstrādātajam atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespēju izvērtējumam Latvijā līdz 2020. gadam. Darbā izstrādāts arī rīcības plāns, lai veiksmīgi izpildītu visas Latvijas saistības energoefektivitātes paaugstināšanas un atjaunojamo resursu jomā.

30.06.2009.

Izpētes darba rezultāti tiks prezentēti seminārā, kas notiks 2009. gada 1. jūlijā plkst. 10 LR Vides ministrijā, Peldu ielā 25–409.Seminārā Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitāteszinātnieki analizēs iegūtos rezultātus, stāstīs par atradumiem uniespējām sakārtot enerģētikas sektoru ne tikai valsts līmenī, bet arīkatra enerģijas lietotāja līmenī.

Seminārā darba autori mēģinās atbildēt uz jautājumiem, kāpēcenergoefektivitātes problēmu risināšana Latvijā nevedas un nedod tosrezultātus, kādus būtu iespējams sasniegt. Kas būtu jādara, laiiekustinātu sabiedrību uz aktīvu darbību enerģijas patēriņasamazināšanai, kāda loma energoefektivitātes jautājumu risināšanā iržurnālistiem, konsultantiem, ražotājiem, finansistiem, inženieriem unkatram iedzīvotājam. Ir pilnīgi skaidrs, ka neiztikt bez lielajāmbiomasas koģenerācijas stacijām, ir skaidrs, ka vēja enerģijasizmantošana ir tuvāko gadu jautājums, ir skaidrs, ka arī citiatjaunojamo energoresursu veidu izmantošanai ir nākotne Latvijā.

EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts
www.videszinatne.lv

30. jūnijs, 2009 plkst. 9:40