Preses apskats

7. septembris, 2009
.
.
.

Liesma (Valmiera), 02/09/2009, Maija Mežaka, lpp.: 3 – Skolās ienāk «Iespējamās misijas» otrais iesaukums 2008. gadā, iesaistoties «Lattelecom», «Swedbank», Ideju partneru fonda, kā arī citu uzņēmumu, organizāciju un indivīdu atbalstītajā projektā «Iespējamā misija», darbu skolās sāka 12 augstskolu absolventi, kas iestājās par kvalitatīvu un mūsdienu prasībām atbilstošu izglītību. Šogad viens no projekta nu jau 16 dalībniekiem ir RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes absolvents Kirils Gorovojs, kurš mācīs ķīmiju Valmieras Valsts ģimnāzijā. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapa, 02/09/2009,Ausma Viļumsone, ES struktūrfondi/Projektu pieredze – Tekstila unapģērbu tehnoloģiju specialitāte – mūsdienīga un arvien pieprasīta
Lai gan tekstila un apģērbu ražošanas nozarei ir senas, stabilastradīcijas un joprojām tā ir viena no vadošajām un perspektīvākajāmLatvijas tautsaimniecībā, tomēr šajā nozarē pietrūkst speciālistu artik ļoti nepieciešamajām zināšanām par progresīvajām tehnoloģijām. RTUTekstilmateriālu un dizaina institūtā izstrādāts projekts šīs problēmasrisināšanai – projekta sagatavošanas gaitā izveidota jauna apģērbu untekstila tehnoloģiju profesionālā bakalaura studiju programma, kasabsolventiem nodrošinās profesionālās prasmes un pētniecības iemaņas,savukārt projekta īstenošanas gaitā izstrādāta un ieviesta jaunaprofesionālā maģistra studiju programma.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 03/09/2009, Laura Millere, lpp.: 4 – «Iespējamā misija» – veiksmīga ideja izglītībā
Kā atzīst Valsts prezidents Valdis Zatlers, programma «Iespējamāmisija» ir viena no veiksmīgākajām idejām izglītībā pēdējos gados.
Šogad starp 16 jaunajiem «Iespējamās misijas» skolotājiem ir arī trīs Rīgas Tehniskās universitātes absolventi.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 03/09/2009, Artis Drēziņš, lpp.: 7 – Robotzivij aste jau gatava
Rīgas Tehniskās universitātes Mehānikas institūts militārairūpniecībai piedāvā ideju par robotzivi. Pusgadu latviešu zinātniekikopā ar ārzemju kolēģiem strādā pie robotzivs izveides. Pēc divarpusgadiem tai jābūt gatavai. Robotzivi varēs izmantot visdažādākajiemnolūkiem: rūpniecībā, aizsardzībā, dažādiem zemūdens pētījumiem.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 03/09/2009, Uldis Graudiņš, lpp.: 9 – Pārtikas nozares skate izstādē «Riga food 2009»
No 9. līdz 12. septembrim Ķīpsalas izstāžu kompleksā norisināsiesBaltijas valstīs vislielākā pārtikas produktu izstāde «Riga food 2009».Tā kā šis gads ES ir izsludināts par inovācijas gadu, tad jaunos, patlīdz ražošanai nenonākušos produktus rādīs to izgudrotāji – izrādās, kaar inovāciju pārtikas nozarē nodarbojas un gūst pat starptautiskuatzinību arī Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 04/09/2009, I. Motivāns, lpp.: 12 – T/c «Olympia» uzsāk sadarbību ar RTU
Tirdzniecības centrs «Olympia» sācis pastāvīgu sadarbību ar blakusesošo Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). RTU studentiem, izmantojotsavas studentu identifikācijas kartes, būs iespēja izmantot neskaitāmasatlaides.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

7. septembris, 2009 plkst. 18:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi