Pirmajā uzņemšanas nedēļā RTU saņemti 7676 pieteikumi studijām

24. jūlijs, 2009

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pirmajā jauno studentu uzņemšanas nedēļā iesniegti 7676 pieteikumi studijām. Pieteikumus studijām RTU pieņems vēl 27. un 28. jūlijā.

24.07.2009.

Studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā šobrīd liecina parto, ka populārākās reflektantu vidū ir Inženierekonomikas un vadībasfakultāte, Transporta un mašīnzinību fakultāte un Datorzinātnes uninformācijas tehnoloģijas fakultāte.

Inženierekonomikas un vadības fakultātē studijām saņemti 2019pieteikumi, Transporta un mašīnzinību fakultātē – 1190 pieteikumi,Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātē – 1113 pieteikumi,Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē – 758 pieteikumi,Būvniecības fakultātē – 718 pieteikumi, Enerģētikas un elektrotehnikasfakultātē – 637 pieteikumi, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātē – 524 pieteikumi, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē– 170 pieteikumi.

Starp RTU filiālēm līdere ir Daugavpils filiāle – 291 pieteikums.Liepājas filiālē iesniegti 173 pieteikumi studijām, Ventspils filiālē –45.

RTU jauno studentu uzņemšanas statistika studiju programmu griezumāliecina par to, ka populārākā studiju programma RTU ir «Uzņēmējdarbībaun vadīšana», kurā saņemti 503 pieteikumi studijām.  Otra populārākāRTU pamatstudiju programma ir «Telekomunikācijas» (446 pieteikumi),trešā – «Informācijas tehnoloģija» (421 pieteikums), ceturtā –«Datorsistēmas» (368 pieteikumi), piektā – «Enerģētika unelektrotehnika» (364 pieteikumi), sestā – «Būvniecība» (311 pieteikumi).

Salīdzinoši – pagājušajā gadā, t. i., 2008./2009. akadēmiskā gadauzņemšanā, pēc pirmās dokumentu pieņemšanas nedēļas trīs populārākāsstudiju programmas RTU bija: «Uzņēmējdarbība un vadīšana»(714 pieteikumi), «Būvniecība» (482 pieteikumi), «Muitas un nodokļuadministrēšana» (430 pieteikumi).

Popularitātes svaru kauss pamazām, taču nosveras uz inženiertehniskostudiju programmu pusi – populārāko programmu augšgalā ir arī tādasprogrammas kā «Telekomunikācijas» un «Enerģētika un elektrotehnika», kāarī savu pozīciju, neraugoties uz nozares lejupslīdi, saglabā programma«Būvniecība».

Analizējot pieteikumu skaitu, RTU rektors akadēmiķis Ivars Knētspauda prieku par to, ka jau šobrīd, kad RTU uzņemšana ir tikai pusē,piesardzīgi, taču iespējams prognozēt, ka uzņemšanas plāns tiešiinženiertehniskajās studiju programmās RTU, visticamāk, tiks izpildīts.RTU eksperti atzīst, ka, iespējams, sevi ir attaisnojis obligātaiscentralizētais eksāmens matemātikā, kuru vidusskolu beidzēji kāobligāto šogad kārtoja pirmoreiz un bez kura rezultātiem studijasinženiertehniskajās programmās nav iespējamas.

Popularitātes ziņā progress šogad jūtams programmām, kuras piedāvāTransporta un mašīnzinību fakultāte – «Automobiļu transports» (209pieteikumi uz 45 valsts budžeta studiju vietām); «Aviācijas transports»(183 pieteikumi uz 35 valsts budžeta studiju vietām), «Medicīnasinženierija un fizika» (110 pieteikumi uz 30 valsts budžeta studijuvietām) – kā arī programmām, kuras piedāvā Enerģētikas unelektrotehnikas un Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte –«Enerģētika un elektrotehnika» (364 pieteikumi uz 110 valsts budžetastudiju vietām); «Telekomunikācijas» (446 pieteikumi uz 150 valstsbudžeta studiju vietām). Tāpat reflektanti ļoti aktīvi piesakās uzprogrammu, kas šogad RTU tiek piedāvāta pirmo gadu – «Finanšuinženierija» (87 pieteikumi uz 10 valsts budžeta studiju vietām).

Kā ziņots, RTU kopš 20. jūlija notiek jauno studentu uzņemšanapamatstudiju programmās. Jauno studentu uzņemšana RTU Rīgā, un tāsfiliālēs – Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī, turpināsies līdz 28.jūlijam. RTU uzņemšanas statistiku iespējams aplūkot sadaļā «Uzņemšana».

RTU Informācijas centrs

24. jūlijs, 2009 plkst. 18:44