Pirmajā RTU «ResearchSlam» konkursā uzvar jaunie ūdens pētnieki

11. maijs, 2012

Ceturtdien, 10. maijā atraktīvākie RTU maģistranti un doktoranti tikās konkursa «ResearchSlam» finālā, kur sešu finālistu konkurencē uzvarēja divi jaunie RTU Būvniecības fakultātes (BF) ūdens pētnieki: doktorante Kamila Gruškeviča un maģistrants Sandis Dejus.

Doktorante K. Gruškeviča savā priekšnesumā ar multfilmu varoņiem un zīmētiem tēliem skaidroja, kas ir baktērijas, kā tās atšķiras viena no otras un kā attīrīt ūdeni no pašu «gudrāko» baktēriju izveidotajām izturīgajām sporām. Kamilas uzstāšanos pusfināla var noskatīties video.

Maģistrants S. Dejus izskaidroja klātesošajiem, kas notiek ar ūdeni pilsētas ūdensapgādes tīklā, izmantojot deju soļus un uzskatāmus cauruļvadu zīmējumus. Sandis priekšnesumu noslēdza ar apgalvojumu, ka, neskatoties uz to, cik tīras vai netīras ir pilsētas ūdens caurules, ūdens ir derīgs dzeršanai. S. Dejus pusfināla prezentāciju var noskatīties video.

Fotogalerija.

Konkursa finālā piedalījās arī RTU doktoranti Kaspars Siliņš un Krišs Osmanis, kā arī maģistranti Aleksejs Soboļevskis un Artis Linarts.

«Šis bija lielisks pasākums, kurā parādīt, ko tieši mēs universitātē darām un kā tas var noderēt ikvienam cilvēkam. Nākamajos gados domāsim par starptautisku konkursa formātu, kurā varētu piedalīties ne tikai Latvijas, bet arī Somijas un citu mūsu kaimiņvalstu topošie zinātnieki,»stāsta RTU Doktorantūras skolas vadītāja Zane Skreija.

Viena no konkursa lielajiem atbalstītājiem «Exigen Services Latvia» valdespriekšsēdētāja vietnieks Uldis Smilts atzinīgi vērtēja RTU un konkursa dalībnieku centienus izskaidrot zinātni tā, lai tā kļūtu saprotama ikvienam, kā arī novēlēja konkursam kļūt par ikgadēju doktorantu un maģistrantu sacensību, liekot vēl lielāku uzsvaru uz pētījumu ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā. SIA ABB Zemsprieguma komponentu nodaļas eksperts Arno Grants uzsvēra, ka šāds pasākums skaidri parāda, cik būtiski ir uzņēmējiem sadarboties ar universitāti, īpaši pētniecībā.

Konkurss «ResearchSlam» RTU notika pirmo reizi, to organizēja RTUDoktorantūras skola sadarbībā ar RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļu. Tā mērķis ir atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbu veic RTU maģistranti un doktoranti, ieintriģējot un parādot, ka eksaktās zinātnes ir interesantas un aizraujošas.

Konkurss tika organizēts divās atlases kārtās – atsevišķi maģistrantiem un doktorantiem, un fināla kārtā, kurā par iPad un citām vērtīgām balvām sacentās trīs maģistranti un trīs doktoranti. Konkursa balvu fonds – Ls 2500.

Konkursa «ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums «Exigen Services Latvia» un elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums ABB. Konkursu atbalsta arī Red Bull, Piebalgas alus, Weekendbox, Sporta un atpūtas komplekss «Ķeizarmežs», Sporta Klubs KL, FotoBarons.lv, Peintbola parks «PIF PAF», Garīgās prakses centrs SAMANA.

RTU Informācijas centrs

11. maijs, 2012 plkst. 14:33