Pirmais reflektants izvēlēsies IT vai enerģētikas studijas RTU

20. jūlijs, 2009

Skatīt galeriju

20.07.2009.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1,pirmdien, 20. jūlijā, jau agri bija izveidojusies reflektantu rinda: sākusies 2009./2010. akadēmiskā gada pirmā kursa studentuuzņemšana universitātē. RTU jauno studentu uzņemšana turpināsies līdz28. jūlijam.

Čaklākais reflektants, ko RTU informācijas centra pārstāvji topošo studentu rindā šorīt pirms plkst. 8 sastapa pašu pirmo, bija Rēzeknes Valsts ģimnāzijas absolvents Jānis Strods. Viņš Rīgā bija ieradies no Rēzeknes rajona Viļāniem un gatavojas iesniegt pieteikumu studijām gan RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, gan Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē.

Lai saīsinātu reflektantu rindas un atvieglotu pieteikšanās procedūru studijām, RTU reflektantiem piedāvā iespēju aizpildīt un izdrukāt pieteikšanās iesnieguma veidlapu studijām valsts budžeta finansētās pilna laika pamatstudiju programmās. Reflektantu personiska ierašanās RTU tik un tā ir obligāta, taču RTU informācijas sistēmā ievadītie dati paātrina reflektanta iesnieguma pieņemšanu RTU.

Jauno studentu uzņemšana notiek gan Rīgā, gan atbilstoši vēlamajai studiju vietai – arī RTU filiālēs – Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī.

Inženierzinātnes ir sarežģīta, taču ļoti perspektīva un labi atalgota nozare, kuras pārstāvjiem nākotnē būs jākļūst par pirmo pakāpienu ceļā uz valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanu – arī darba devēji atzīst, ka pieprasījums pēc jauniem inženiertehniskajiem speciālistiem pat šā brīža saspringtajā darba tirgus situācijā pastāv gan Latvijā, gan citviet pasaulē. To apliecina arī šā gada RTU reklāmas sauklis – «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!».

Salīdzinot ar pārējām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, RTU ir vislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. RTU 2009./2010. akadēmiskajā gadā pirmajā kursā pilna laika pamatstudiju programmās valsts finansētās studiju vietās uzņems 1920 studentus. Īpašs piedāvājums RTU ir sagatavots arī tiem jauniešiem, kuriem nepaveiksies un budžeta grupa grupā neizdosies iekļūt – RTU Senāts ir ievērojami samazinājis studiju maksu teju visās inženierzinātņu programmās.

RTU darbinieki prognozē, ka šā gada uzņemšanas rezultāti varētu būt līdzīgi pagājušā gada uzņemšanas rezultātiem, kad RTU saņēma 9145 pieteikumus studijām universitātē.

RTU Informācijas centrs

20. jūlijs, 2009 plkst. 11:28